Μακεδονικός - Ελληνική Ακαδημία Καλαθοσφαίρισης 57-74 Κ18 2019- 20 HL| Φύλλο αγώνα

Στιγμιότυπα από τον αγώνα μπάσκετ του πρωταθλήματος εφήβων της ΕΚΑΣΘ , μεταξύ του Μακεδονικού και της Ελληνικής Ακαδημίας Καλαθοσφαίρισης ( GBA ) .

Φύλλο αγώνα

Δεκάλεπτα:16 - 18, 33 - 36, 42 - 55 , 57 - 74.

Μακεδονικός (Γουναρίδης - Μπουτσιούκης ) : Νείρος , Μπουτσιούκης, Παγώνης 2, Κούσιας 13(1), Διαμαντής 13(2), Δασκαλόπουλος 2, Εμμανουηλίδης 4 , Ματίδης 7 , Μυροφορίδης 4, Πανιώρας 1, Καλαποθαράκος 11(1).

GBA (Δεμερτζής) : Παπαδόπουλος 8, Αργυρόπουλος, Σιδηρόπουλος 10(3), Αγγελίδης 3(1), Μεγάλος 18(2), Βατσέρης 1, Γκέκας 13(1), Μαυροχωρίδης 17(1), Βασιλειάδης 4

Παρακολουθείστε το βίντεο από το κανάλι του Μακεδονικού σε επιμέλεια GrSpotakia

Μακεδονικός | Νίκη με ανατροπή 64-52

Με θετικό αποτέλεσμα το πρώτο επίσημο για τον Μακεδονικό  , στην έδρα του , στη φετινή προσπάθεια. Η ομάδα του Γεροφώτη  διατήρησε το αήττητο με ανατροπή στο σκορ εναντίων του Ζέφυρου , ο οποίος κατάφερε με διαδοχικά εύστοχα τρίποντα να είναι μπροστά στο σκορ , στη διάρκεια του πρώτου δεκαλέπτου .
Ο Μακεδονικός αντέδρασε μετά το 2ο δεκάλεπτο και πήρε προβάδισμα στο τέλος του 3ου δεκαλέπτου με δυο πόντους .
Στο 4ο δεκάλεπτο ο Μακεδονικός με πολύ καλή άμυνα , πήρε τη διαφορά που χρειαζόταν και μαζί το ροζ φύλλο αγώνα .