Μακεδονικός - Ελληνική Ακαδημία Καλαθοσφαίρισης 57-74 Κ18 2019- 20 HL| Φύλλο αγώνα

Στιγμιότυπα από τον αγώνα μπάσκετ του πρωταθλήματος εφήβων της ΕΚΑΣΘ , μεταξύ του Μακεδονικού και της Ελληνικής Ακαδημίας Καλαθοσφαίρισης ( GBA ) .

Φύλλο αγώνα

Δεκάλεπτα:16 - 18, 33 - 36, 42 - 55 , 57 - 74.

Μακεδονικός (Γουναρίδης - Μπουτσιούκης ) : Νείρος , Μπουτσιούκης, Παγώνης 2, Κούσιας 13(1), Διαμαντής 13(2), Δασκαλόπουλος 2, Εμμανουηλίδης 4 , Ματίδης 7 , Μυροφορίδης 4, Πανιώρας 1, Καλαποθαράκος 11(1).

GBA (Δεμερτζής) : Παπαδόπουλος 8, Αργυρόπουλος, Σιδηρόπουλος 10(3), Αγγελίδης 3(1), Μεγάλος 18(2), Βατσέρης 1, Γκέκας 13(1), Μαυροχωρίδης 17(1), Βασιλειάδης 4

Παρακολουθείστε το βίντεο από το κανάλι του Μακεδονικού σε επιμέλεια GrSpotakia

ARIS WBC | Ήττα από τον Παναθλητικό για τις Νεάνιδες 58-44 | 23 φωτογραφίες από το GrSpotakia

Αν και στο πρώτο μισό του αγώνα οι Νεάνιδες του Άρη ήταν κοντά στο σκορ ,κλείνοντας το πρώτο δεκάλεπτο προηγούμενες με  10-15  και το ημίχρονο 25-23 , στο υπόλοιπο του παιχνιδιού δεν διατήρησαν τον ίδιο ρυθμό και ηττήθηκαν με 58-44 (47-37 3ο δεκάλεπτο) .