ΧΑΝΘ - ΓΣ Μενεμένης 41-60 Α ΕΚΑΣΘ γυναικών 2019-20 HL

1ος γύρος - 11η αγωνιστική Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Χ.Α.Ν.Θ. 11/12/19 | 21:30
Παρακολουθείστε τα στιγμιότυπα στο κανάλι του ΓΣ Μενεμένηςσε επιμέλεια GrSpotakia

2 στα 2 για τον Άτλα Νεάπολης

Δεύτερη σερί νίκη για την ομάδα του Άτλα απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα όπως είναι ο Βελλεροφόντης. Πάλι ένα κακό σχετικά πρώτο δεκάλεπτο και αρκετό άγχος με σκορ 16-18. Δεύτερο δεκάλεπτο καλύτερη συγκέντρωση στην άμυνα και καλές επιλογές στην επίθεση κλείνει το ημίχρονο με σκορ 30-31. Τρίτο δεκάλεπτο μεγάλα σουτ στην επίθεση και σφιχτή άμυνα κλείνει με σκορ 53-50. Το τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα έτρεξε στο ανοιχτό γήπεδο πήρε μια διαφορά διψήφια την οποία την κράτησε με το ματς να κλείνει με σκορ 71-60. Επόμενη στάση στην Τριανδρία απέναντι στον Κανάρη.

Άτλας 71-60 Βελλεροφόντης

Διαιτητές: Γαβρίδης, Μήτσιου
Δεκάλεπτα: 16-18, 30-31, 53-50, 71-60

Άτλας(Νταλης): Θεολόγου 25(3), Χαλκιάς 3(1), Μαγγανάρης 10, Κουλερίδης, Πιταρούδης 12, Κολοκοτρώνης 8(1), Τολόζλης 2, Σαββαΐδης , Κουτσιατζής 11, Μπεγκλής.

Βελλεροφόντης(Γκογκακης): Πλιάτσιος 3, Ζωγραφίδης 3, Πατρούδης 11(1), Δαμπάσης 5(1), Παρασκευάς 8(1), Δούνας 13(1), Μπιζίμης 6, Χρυσοχοΐδης 11(1), Τζαμτζής , Κώστας.

ΠΗΓΗ : ΑΤΛΑΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ