ΠΣ Ευκαρπίας - Άρης 45-56 | Φύλλο αγώνα | Νεάνιδες

Χωρίς να πιάσουν μεγάλη απόδοση , οι νεάνιδες του Άρη κατάφεραν τελικά να πάρουν τη νίκη μέσα στο κλειστό της Ευκαρπίας με 45-56.

Δεκάλεπτα : 17-14, 27-30, 32-38, 45-56.

ΕΥΚΑΡΠΙΑ (Μπόζος-Ντούνα) Γκάτσου 19(3), Γαβριηλίδου 5, Παρασκευαίδου 7(1), Φραγκούδη, Κουβράκη 2, Ούμε 12, Πάγκου.

ΑΡΗΣ (Συρόπουλος) Δροσούνη 7, Κυρπιζλίδου 9, Καρβουνιάδου 6, Λαζαρίδου, Στεργάκη 8, Μπαξεβανίδου 3(1), Καζαμία, Λυκίδου 8, Κουλιού Ι. 6, Κουλιού Δ., Εφραιμίδου 2, Τόλη 7.

2 στα 2 για τον Άτλα Νεάπολης

Δεύτερη σερί νίκη για την ομάδα του Άτλα απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα όπως είναι ο Βελλεροφόντης. Πάλι ένα κακό σχετικά πρώτο δεκάλεπτο και αρκετό άγχος με σκορ 16-18. Δεύτερο δεκάλεπτο καλύτερη συγκέντρωση στην άμυνα και καλές επιλογές στην επίθεση κλείνει το ημίχρονο με σκορ 30-31. Τρίτο δεκάλεπτο μεγάλα σουτ στην επίθεση και σφιχτή άμυνα κλείνει με σκορ 53-50. Το τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα έτρεξε στο ανοιχτό γήπεδο πήρε μια διαφορά διψήφια την οποία την κράτησε με το ματς να κλείνει με σκορ 71-60. Επόμενη στάση στην Τριανδρία απέναντι στον Κανάρη.

Άτλας 71-60 Βελλεροφόντης

Διαιτητές: Γαβρίδης, Μήτσιου
Δεκάλεπτα: 16-18, 30-31, 53-50, 71-60

Άτλας(Νταλης): Θεολόγου 25(3), Χαλκιάς 3(1), Μαγγανάρης 10, Κουλερίδης, Πιταρούδης 12, Κολοκοτρώνης 8(1), Τολόζλης 2, Σαββαΐδης , Κουτσιατζής 11, Μπεγκλής.

Βελλεροφόντης(Γκογκακης): Πλιάτσιος 3, Ζωγραφίδης 3, Πατρούδης 11(1), Δαμπάσης 5(1), Παρασκευάς 8(1), Δούνας 13(1), Μπιζίμης 6, Χρυσοχοΐδης 11(1), Τζαμτζής , Κώστας.

ΠΗΓΗ : ΑΤΛΑΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ