ΠΣ Ευκαρπίας - Άρης 45-56 | Φύλλο αγώνα | Νεάνιδες

Χωρίς να πιάσουν μεγάλη απόδοση , οι νεάνιδες του Άρη κατάφεραν τελικά να πάρουν τη νίκη μέσα στο κλειστό της Ευκαρπίας με 45-56.

Δεκάλεπτα : 17-14, 27-30, 32-38, 45-56.

ΕΥΚΑΡΠΙΑ (Μπόζος-Ντούνα) Γκάτσου 19(3), Γαβριηλίδου 5, Παρασκευαίδου 7(1), Φραγκούδη, Κουβράκη 2, Ούμε 12, Πάγκου.

ΑΡΗΣ (Συρόπουλος) Δροσούνη 7, Κυρπιζλίδου 9, Καρβουνιάδου 6, Λαζαρίδου, Στεργάκη 8, Μπαξεβανίδου 3(1), Καζαμία, Λυκίδου 8, Κουλιού Ι. 6, Κουλιού Δ., Εφραιμίδου 2, Τόλη 7.

Με το δεξί στο πρωτάθλημα ο Άτλας Νεάπολης

Με το δεξί στη πρώτη αγωνιστική με αντίπαλο τον ιστορικό ΠΑΣ Φίλιππο αλλά χρειάζεται πολύ βελτίωση στο παιχνίδι .
Η ομάδα ξεκίνησε το ματς μουδιασμένα και πήρε μικρή διαφορά στο πρώτο δεκάλεπτο με 15-17.
Συνέχισε μουδιασμένα χωρίς να βρίσκει λύσεις με το ημίχρονο να κλείνει ισοπαλία 24-24. Στο δεύτερο ημίχρονο ο προπονητής του  Άτλα  κατάφερε να ξυπνήσει τους παίχτες του και με καλή άμυνα και γρήγορο παιχνίδι να πάρει μια καλή διάφορα 38-45. Στο τέταρτο δεκάλεπτο όλα πήγαν καλά και με τρέξιμο στην επίθεση και συγκέντρωση στην άμυνα ήρθε το πρώτο ροζ φύλλο της χρονιάς με σκορ 50-78.

ΠΑΣ Φίλιππος 50-78 Α.Ο.Κ. Άτλας

Διαιτητές: Αθανασιάδης- Φωκά

Δεκάλεπτα:  15-17,  24-24, 38-45,  50-78

ΠΑΣ Φίλιππος: Ζήκας , Κωνσταντινίδης 12(1), Ντογραματζής 17, Νικάκης, Λυσάντερ 3, Ιωαννίδης 12(1), Μακαρόνης 6

Άτλας  Νεάπολης : Θεολόγου 9(1), Χαλκιάς 4, Κουλερίδης 8(2), Πιταρούδης 13, Κολοκοτρώνης 10, Πασαλής 10, Τολοζλής 2, Σαββαΐδης 8, Κουτσιατζής 12(1), Μπεγκλής 2