ΧΑΝΘ - ΓΣ Μενεμένης 41-60 Α ΕΚΑΣΘ γυναικών 2019-20 HL

1ος γύρος - 11η αγωνιστική Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Χ.Α.Ν.Θ. 11/12/19 | 21:30
Παρακολουθείστε τα στιγμιότυπα στο κανάλι του ΓΣ Μενεμένηςσε επιμέλεια GrSpotakia

Με το δεξί στο πρωτάθλημα ο Άτλας Νεάπολης

Με το δεξί στη πρώτη αγωνιστική με αντίπαλο τον ιστορικό ΠΑΣ Φίλιππο αλλά χρειάζεται πολύ βελτίωση στο παιχνίδι .
Η ομάδα ξεκίνησε το ματς μουδιασμένα και πήρε μικρή διαφορά στο πρώτο δεκάλεπτο με 15-17.
Συνέχισε μουδιασμένα χωρίς να βρίσκει λύσεις με το ημίχρονο να κλείνει ισοπαλία 24-24. Στο δεύτερο ημίχρονο ο προπονητής του  Άτλα  κατάφερε να ξυπνήσει τους παίχτες του και με καλή άμυνα και γρήγορο παιχνίδι να πάρει μια καλή διάφορα 38-45. Στο τέταρτο δεκάλεπτο όλα πήγαν καλά και με τρέξιμο στην επίθεση και συγκέντρωση στην άμυνα ήρθε το πρώτο ροζ φύλλο της χρονιάς με σκορ 50-78.

ΠΑΣ Φίλιππος 50-78 Α.Ο.Κ. Άτλας

Διαιτητές: Αθανασιάδης- Φωκά

Δεκάλεπτα:  15-17,  24-24, 38-45,  50-78

ΠΑΣ Φίλιππος: Ζήκας , Κωνσταντινίδης 12(1), Ντογραματζής 17, Νικάκης, Λυσάντερ 3, Ιωαννίδης 12(1), Μακαρόνης 6

Άτλας  Νεάπολης : Θεολόγου 9(1), Χαλκιάς 4, Κουλερίδης 8(2), Πιταρούδης 13, Κολοκοτρώνης 10, Πασαλής 10, Τολοζλής 2, Σαββαΐδης 8, Κουτσιατζής 12(1), Μπεγκλής 2