Νίκη - πρόκριση για τον Άρη στο κύπελλο Ελλάδας γυναικών | 48 φωτογραφίες από το GrSpotakia

Στο πρώτο επίσημο παιχνίδι με Απόλλων Καλαμαριάς η ομάδα του Άρη  στάθηκε καλά στο πρώτο δεκάλεπτο κλείνοντας με σκορ 13-20
Στο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι κράτησαν  τη διαφορά και πήγαν στα αποδυτήρια με σκορ 20-33
Στην τρίτη περίοδο η ομάδα του Άρη  ανέβασε περισσότερο τη διαφορά 33-51

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Σίμος Σιρόπουλος χρησιμοποίησε και τις μικρές Κουλιού , Δροσούνη, Λαζαρίδου και Λυκίδου οι οποίες τέλειωσαν και το παιχνίδι με σκορ - πρόκριση 41-66.

Απόλλων Καλαμαριάς : Οικονόμου 3, Σιφναίου 6 , Παλάνη 7(1) , Φλώρου 4, Εγγλέζου 7(1) , Διαμαντίδου 5 , Καϊμακτσή 9(1), Μαίδατση , Τσιπίδου .

Άρης : Μαρίνη 14(2), Παπαϊωάννου 7 , Τσαμπούρη 8(2), Λυκίδου, Νταουντάκη, Ευσταθίου , Σλούκα 22(1), Βεντούρα 4, Κουλιού 2, Νάστου 9 , Λαζαρίδου , Δροσούνη.