ΠΣ Ευκαρπίας - Άρης 45-56 | Φύλλο αγώνα | Νεάνιδες

Χωρίς να πιάσουν μεγάλη απόδοση , οι νεάνιδες του Άρη κατάφεραν τελικά να πάρουν τη νίκη μέσα στο κλειστό της Ευκαρπίας με 45-56.

Δεκάλεπτα : 17-14, 27-30, 32-38, 45-56.

ΕΥΚΑΡΠΙΑ (Μπόζος-Ντούνα) Γκάτσου 19(3), Γαβριηλίδου 5, Παρασκευαίδου 7(1), Φραγκούδη, Κουβράκη 2, Ούμε 12, Πάγκου.

ΑΡΗΣ (Συρόπουλος) Δροσούνη 7, Κυρπιζλίδου 9, Καρβουνιάδου 6, Λαζαρίδου, Στεργάκη 8, Μπαξεβανίδου 3(1), Καζαμία, Λυκίδου 8, Κουλιού Ι. 6, Κουλιού Δ., Εφραιμίδου 2, Τόλη 7.

Νίκη - πρόκριση για τον Άρη στο κύπελλο Ελλάδας γυναικών | 48 φωτογραφίες από το GrSpotakia

Στο πρώτο επίσημο παιχνίδι με Απόλλων Καλαμαριάς η ομάδα του Άρη  στάθηκε καλά στο πρώτο δεκάλεπτο κλείνοντας με σκορ 13-20
Στο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι κράτησαν  τη διαφορά και πήγαν στα αποδυτήρια με σκορ 20-33
Στην τρίτη περίοδο η ομάδα του Άρη  ανέβασε περισσότερο τη διαφορά 33-51

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Σίμος Σιρόπουλος χρησιμοποίησε και τις μικρές Κουλιού , Δροσούνη, Λαζαρίδου και Λυκίδου οι οποίες τέλειωσαν και το παιχνίδι με σκορ - πρόκριση 41-66.

Απόλλων Καλαμαριάς : Οικονόμου 3, Σιφναίου 6 , Παλάνη 7(1) , Φλώρου 4, Εγγλέζου 7(1) , Διαμαντίδου 5 , Καϊμακτσή 9(1), Μαίδατση , Τσιπίδου .

Άρης : Μαρίνη 14(2), Παπαϊωάννου 7 , Τσαμπούρη 8(2), Λυκίδου, Νταουντάκη, Ευσταθίου , Σλούκα 22(1), Βεντούρα 4, Κουλιού 2, Νάστου 9 , Λαζαρίδου , Δροσούνη.