Στο ρόστερ του γυναικείου μας και η ταλαντούχα αθλήτρια Κωνσταντίνα Χοντο !!!

Σε καλωσορίζουμε Κωνσταντίνα στην οικογένεια του ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ !!!

Ευχόμαστε Υγεία και καλούς αγώνες !!

Πρώτο βήμα πρόκρισης για τους Νέους Μαχητές Πειραματικό Πεύκων| Φωτορεπορτάζ από το GrSpotakia

Με διαφορά 13 πόντων έφυγαν στο πρώτο παιχνίδι της ημιτελικής φάσης των νέων οι Μαχητές Πειραματικό Πεύκων , οι οποίοι επιβλήθηκαν των Γαλάζιων με 60-73.
Αν και στην αρχή φάνηκε ότι η ομάδα των Πεύκων θα έπαιρνε εύκολα τη νίκη , οι Γαλάζιοι αντιστάθηκαν και ενώ έχαναν με μεγάλη διαφορά  , πέρασαν μπροστά στο σκορ και έκλεισαν το ημίχρονο 36-33.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι έχασαν  τον Καραγιαννίδη , ο οποίος τραυματίστηκε στο ώμο , στο ίδιο σημείο του γηπέδου στο οποίο έχασαν και οι Γαλάζιοι των ψηλό τους ο οποίος τραυματίστηκε στον αστράγαλο.
Στο δεύτερο ημίχρονο και σταδιακά οι Μαχητές Πειραματικό έβρισκαν πιο εύκολα το δρόμο προς το καλάθι και αύξαναν τη διαφορά , με αποτέλεσμα να πάρουν στο τελευταίο δεκάλεπτο διψήφια διαφορά πόντων και ένα καλό προβάδισμα για το δεύτερο παιχνίδι της ημιτελικής φάσης στα Πεύκα.