Πήγασος 24 - Εθνικός Κ.Σ. : 50 - 96 | Φύλλο αγώνα

Ακόμα μια νίκη στο παλμαρέ του πρόσθεσε ο ΕΘΝΙΚΟΣ Κ.Σ. , επικρατώντας εκτος έδρας με 50 - 96 του ΠΗΓΑΣΟΥ 24 . Σε έναν δύσκολο αγωνιστικό χώρο λόγω του παγετού , οι δύο ομάδες κατάφεραν να προσφέρουν θέαμα , αρκετά καλάθια και εντυπωσιακές ασίστ . Αν και έχασε , λόγω τραυματισμών , αρκετά νωρίς δύο παίχτες η φιλοξενούμενη ομάδα ,  αυτό δεν πτόησε τους υπόλοιπους , προκειμένου να χτίσουν διαφορά ασφαλείας στο δεύτερο δεκάλεπτο και να φύγουν τελικά με το ροζ φύλλο αγώνος από το κλειστό της Σταυρούπολης . Η διοίκηση της γηπεδούχος ομάδας εύχεται ταχύτερη ανάρρωση και γρήγορη επιστροφή στο άθλημα που όλοι αγαπάμε .

Αναλυτικά : ΠΗΓΑΣΟΣ 24 - ΕΘΝΙΚΟΣ Κ.Σ. : 50 - 96

Δεκάλεπτα : 10 - 26 , 18 - 56 , 32 - 72 , 50 - 96

ΔΙΑΙΤΗΤΈΣ : Κλεπουσνιώτου , Κουκουσεράκης

ΠΗΓΑΣΟΣ 24 ( Ευθυμιάδης Μ. , Βασιλειάδης ) : Αϊβαλιώτης , Μαλαμίδης 5 , Μεγγίδης 2 , Παλάσκάς , Ευθυμιάδης Μ. , Ασενίδης 4 , Διδασκάλου 11 , Κορκοτίδης 19 , Μαρτινίδης , Μακρής 9

ΕΘΝΙΚΟΣ Κ.Σ. ( Νέτας , Βατιάνης ) : Οταμπασίδης 4 , Προδ…

ARIS WBC |Καταιγιστικός μέσα στη Δράμα

Μετά από ένα αναγνωριστικό πρώτο δεκάλεπτο , ο Άρης επέβαλε το ρυθμό του και με σταθερότητα σε επίθεση αλλά και με πολύ καλή απόδοση στην άμυνα, κατάφερε να φύγει με μεγάλη διαφορά μέσα από την έδρα των Τιτάνων Δράμας , κάνοντας έτσι μια πολύ καλή αρχή στο φετινό πρωτάθλημα της Α2 γυναικών.

Διαιτητές : Γιαννούλης , Νέδογλου

Δεκάλεπτα : 8-11,13-37,27-58,36-80

Τιτάνες Δράμας ( Τσίμου- Καγιγογλου) : Τερτλίδυ 5 , Μαμαλίγκατζη , Καριώτη 5, Δημούδη 1, Σαμολαδά 10(1), Καρατζά 4, Παλαδά 3 , Αθανασίου 2, Ντελή 6, Βαρσάμη , Κολοκυθά , Κοσκερίδου.

Άρης ( Συρόπουλος ): Γκρίτζαλη 16, Ευσταθίου 2, Βατσιτσίδου 10, Γράψα 13, Λάλου 11, Τζιαμπάζη 2, Μαργαρίτη 2, Παπαϊωάννου 10, Βεντούρα 5, Σακουλάκη 6, Λαγκαδιώτου 3(1), Κυριακοπούλου.