ΠΣ Ευκαρπίας - Άρης 45-56 | Φύλλο αγώνα | Νεάνιδες

Χωρίς να πιάσουν μεγάλη απόδοση , οι νεάνιδες του Άρη κατάφεραν τελικά να πάρουν τη νίκη μέσα στο κλειστό της Ευκαρπίας με 45-56.

Δεκάλεπτα : 17-14, 27-30, 32-38, 45-56.

ΕΥΚΑΡΠΙΑ (Μπόζος-Ντούνα) Γκάτσου 19(3), Γαβριηλίδου 5, Παρασκευαίδου 7(1), Φραγκούδη, Κουβράκη 2, Ούμε 12, Πάγκου.

ΑΡΗΣ (Συρόπουλος) Δροσούνη 7, Κυρπιζλίδου 9, Καρβουνιάδου 6, Λαζαρίδου, Στεργάκη 8, Μπαξεβανίδου 3(1), Καζαμία, Λυκίδου 8, Κουλιού Ι. 6, Κουλιού Δ., Εφραιμίδου 2, Τόλη 7.

Α.Ο.Κ. Άτλας Νεάπολης 57-50 Μακεδονικός Λητής

Σε νέο σπίτι με νίκη για τον Άτλαντα απέναντι στην ομάδα του Μακεδονικού Λητής

Σε νέα έδρα που αποδείχθηκε γούρικη στο κλειστό της Επταπυργίου.
Η ομάδα του Άτλα μπήκε λίγο μουδιασμένη στο πρώτο δεκάλεπτο το οποίο έληξε 11-15. Στο δεύτερο δεκάλεπτο και μετά τις φωνές του coach Αστεριάδη ήρθε η ισορροπία στην ομάδα και τελείωσε το ημίχρονο μπροστά με 30-25. Στον ίδιο ρυθμό με καλή άμυνα και καλές επιλογές στην επίθεση έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο με σκορ 46-36. Στο τέταρτο δεκάλεπτο λίγο η κούραση λίγο το μη καθαρό μυαλό με αρκετές λάθος επιλογές ήρθε η λήξη με σκορ 57-50. Όλοι προσέφεραν τα μέγιστα για την νίκη και έδωσαν υποσχέσεις για καλύτερο μπάσκετ στη συνέχεια.

Διαιτητές: Τσαρδουλιας- Τζεκακης

Δεκάλεπτα: α 11-15, β 30-25, γ 46-36, δ 57-50

Άτλας(Αστεριάδης): Θεολόγου 21(3), Χαλκιάς 2, Πιταρούδης 6, Κολοκοτρώνης 1, Μηνάς 10(2), Τόλοζλης 4(1), Καρτάλης 3(1), Παπαγεωργίου 2, Κουτσιτζής 3, Αλεξανδρίδης, Πολύζος 5.

Λητή (Τσαλιγοπουλος): Βλαχάκης 2, Χατζηαντωνίου 5(1), Ζαμπούλης 6(2), Κοντός, Καλιφούλης 17(1), Μανιος 6, Παπαδόπουλος 11(1), Γαμβράκης 3, Μανιος Μ.,

Επόμενο παιχνίδι πάλι στο ΔΑΚ Επταπυργίου την άλλη Κυριακή στις 20:30 με αντίπαλο την ομάδα της Hoop.