ΒΑΟ -Ζέφυρος 63-77 Γ εθνική 2018-19 HL

Τα στιγμιότυπα του αγώνα μπάσκετ του 4ου ομίλου της Γ' εθνικής , μεταξύ του ΒΑΟ και του Ζέφυρου .

Μη ξεχάσετε να εγγραφείτε στο κανάλι μας στο Youtube

Α.Ο.Κ. Άτλας Νεάπολης 57-50 Μακεδονικός Λητής

Σε νέο σπίτι με νίκη για τον Άτλαντα απέναντι στην ομάδα του Μακεδονικού Λητής

Σε νέα έδρα που αποδείχθηκε γούρικη στο κλειστό της Επταπυργίου.
Η ομάδα του Άτλα μπήκε λίγο μουδιασμένη στο πρώτο δεκάλεπτο το οποίο έληξε 11-15. Στο δεύτερο δεκάλεπτο και μετά τις φωνές του coach Αστεριάδη ήρθε η ισορροπία στην ομάδα και τελείωσε το ημίχρονο μπροστά με 30-25. Στον ίδιο ρυθμό με καλή άμυνα και καλές επιλογές στην επίθεση έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο με σκορ 46-36. Στο τέταρτο δεκάλεπτο λίγο η κούραση λίγο το μη καθαρό μυαλό με αρκετές λάθος επιλογές ήρθε η λήξη με σκορ 57-50. Όλοι προσέφεραν τα μέγιστα για την νίκη και έδωσαν υποσχέσεις για καλύτερο μπάσκετ στη συνέχεια.

Διαιτητές: Τσαρδουλιας- Τζεκακης

Δεκάλεπτα: α 11-15, β 30-25, γ 46-36, δ 57-50

Άτλας(Αστεριάδης): Θεολόγου 21(3), Χαλκιάς 2, Πιταρούδης 6, Κολοκοτρώνης 1, Μηνάς 10(2), Τόλοζλης 4(1), Καρτάλης 3(1), Παπαγεωργίου 2, Κουτσιτζής 3, Αλεξανδρίδης, Πολύζος 5.

Λητή (Τσαλιγοπουλος): Βλαχάκης 2, Χατζηαντωνίου 5(1), Ζαμπούλης 6(2), Κοντός, Καλιφούλης 17(1), Μανιος 6, Παπαδόπουλος 11(1), Γαμβράκης 3, Μανιος Μ.,

Επόμενο παιχνίδι πάλι στο ΔΑΚ Επταπυργίου την άλλη Κυριακή στις 20:30 με αντίπαλο την ομάδα της Hoop.