Μακεδονικός - Ελληνική Ακαδημία Καλαθοσφαίρισης 57-74 Κ18 2019- 20 HL| Φύλλο αγώνα

Στιγμιότυπα από τον αγώνα μπάσκετ του πρωταθλήματος εφήβων της ΕΚΑΣΘ , μεταξύ του Μακεδονικού και της Ελληνικής Ακαδημίας Καλαθοσφαίρισης ( GBA ) .

Φύλλο αγώνα

Δεκάλεπτα:16 - 18, 33 - 36, 42 - 55 , 57 - 74.

Μακεδονικός (Γουναρίδης - Μπουτσιούκης ) : Νείρος , Μπουτσιούκης, Παγώνης 2, Κούσιας 13(1), Διαμαντής 13(2), Δασκαλόπουλος 2, Εμμανουηλίδης 4 , Ματίδης 7 , Μυροφορίδης 4, Πανιώρας 1, Καλαποθαράκος 11(1).

GBA (Δεμερτζής) : Παπαδόπουλος 8, Αργυρόπουλος, Σιδηρόπουλος 10(3), Αγγελίδης 3(1), Μεγάλος 18(2), Βατσέρης 1, Γκέκας 13(1), Μαυροχωρίδης 17(1), Βασιλειάδης 4

Παρακολουθείστε το βίντεο από το κανάλι του Μακεδονικού σε επιμέλεια GrSpotakia

Έκανε το πρώτο βήμα το παιδικό του Μακεδονικού

Σημαντική νίκη για την παιδική ομάδα του Μακεδονικού όπου επικράτησε της ομάδας του Ανατόλια με 72 - 35.Το πρώτο 20λεπτο ήταν αμφίροπο και για τις δύο ομάδες με την ομάδα του Μακεδονικού να παίρνει μια διαφορά 10 πόντων.
Στο δεύτερο 20λεπτο ο Μακεδονικός παίζοντας καλή άμυνα και με εύστοχες επιλογές στην επίθεση κατάφερε να βάλει τις βάσεις για την πρόκριση στον επαναληπτικό αγώνα την άλλη Κυριακή στο γήπεδο του Ανατόλια