ΒΑΟ - ΔΑΣΩ 76-79 (68-68 Παρ)

Ένα ντέρμπι που κρίθηκε στην παράταση σήμερα στο κλειστό του ΒΑΟ . Ανάμεσα σε δυο δυνατές ομάδες .
Στο πρώτο δεκάλεπτο ο ΒΑΟ είχε βραχεία κεφαλή και να είναι ποιο αποτελεσματικός , σε αντίθεση με το ΔΑΣΩ , το οποίο έχανε εύκολα καλάθια , κάτω από το καλάθι.

Στα 4 και 36 από το ημίχρονο το ΔΑΣΩ , με δυο συνεχόμενα τρίποντα πήρε το προβάδισμα 26-28 και στο ημίχρονο έχτισε διαφορά 28-36.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι ομάδες εναλλάσσονταν στο σκορ με τον ΒΑΟ να προηγείται στη λήξη του τρίτου με 57-56.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο και ενώ απέμεναν 2 και 37 από το τέλος ο ΒΑΟ προηγήθηκε με 68-61 . Διαφορά την οποία δεν μπόρεσε να κρατήσει μέχρι το τέλος , μιας και 33" από τη λήξη του παιχνιδιού το ΔΑΣΩ ισοφάρισε 68-68 , σκορ με το οποίο  οι ομάδες πήγαν στην παράταση.

Στην παράταση οι φιλοξενούμενοι στάθηκαν ποιο αποτελεσματικοί και κέρδισαν ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι , το οποίο τους τοποθετεί στην κορυφή της βαθμολογίας.

Δεκάλεπτα : 18-14,28-36,57-56,68-68, Παρ76-79