Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα - βαθμολογίες 15/10/2017



1ος Όμιλος - 1η αγωνιστική


Οίαξ Ναυπλίου-Καλαμάτα 1980   84-39

Ν. Ιωνία-Γλαύκος 52-58

ΕΑ Πατρών-ΚΑΠ 58-74

Κεραυνός Αιγίου-Ακράτα 76-71

Απόλλων Σμύρνης-Έσπερος ΑΟΠΑ 90-95

Αχαγιά 82-ΚΑΟ Μελισσίων 64-68

Ολυμπιάδα Άσσου Λεχαίου-Ένωση Ιλίου 49-84



Φύλλα αγώνα

Οίαξ Ναυπλίου-Καλαμάτα 1980 84-39

Δεκάλεπτα: 22-9, 46-18, 71-28, 84-39

Διαιτητές: Μαραμής, Σκαλτσής

Οίαξ Ναυπλίου (Νώντας): Ραζής, Μπούσι 8 (2), Μπουρής 8 (2), Πελεκάνος 17 (2), Παπαντωνίου 8 (2), Τσούχλης, Γεωργιάδης 5, Φρουσκλιάς 26 (3), Ευστρατίου 5, Μπουρτζουκλής 5, Μπούνος, Ψάλτου2.

Καλαμάτα 1980 (Κορογώνας): Παπαγεωργίου 4, Σκοπέτος 8 (1), Φραγγέας, Μπάζιος 3, Χαντζής, Πραμαγκιούλης, Κοντόπουλος 4 (1), Βούλγαρης 7, Αναγνωστόπουλος 5, Μεντής, Κατσαρέας, Αρβανίτης 8



Ν. Ιωνία-Γλαύκος 52-58

Δεκάλεπτα: 13-23, 30-32, 40-46, 52-58

Διαιτητές: Ντάνος, Ροδίτης

Ν. Ιωνία (Δαμιανίδης): Καρτέρης 7 (1), Καραθανασόπουλος Αθ., Οντοεμελάχ  4, Καραθανασόπουλος Αλ., Γεωργίου Φ. ,Μαυρίδης, Λαμπρόπουλος 5 (1), Λίτσιος 15, Σιούτης 4, Κανελλόπουλος 8 (2), Καλασούντας 2, Γεωργίου Γ. 7.

Γλαύκος (Βουρνάς): Νιφόρας 5, Χονδρογιάννης 4, Λαμπρόπουλος 18 (4), Σακελλαρόπουλος 3, Καλλής 10 (1), Πελεκούδας 15, Τσεκλένης 3, Σπυράκος.



ΕΑ Πατρών-ΚΑΠ  58-74

Δεκάλεπτα: 16-14, 28-35, 45-59, 58-74

Διαιτητές: Ρίζος, Τσιμπούρης

ΕΑΠ (Δεράος): Καδής 7, Δούρος 7, Κυριακίδης, Καλπακής 3 (1), Φωτιάδης 6, Καραϊσκάκης 16 (1), Παπαδόπουλος 13, Κάντας 2, Τσουλέας, Χουλιάρας 4.

ΚΑΠ (Ταυρόπουλος): Ίβκοβιτς 6, Ανδρικόπουλος 5, Γιακόπουλος 2, Ζαχαράκης 6, Πορίτσος 15, Ανδρίτσος 10, Παπαδάκης 18, Ρουσέτης 2, Τζίμης 10.



Κεραυνός Αιγίου-Ακράτα 76-71

Δεκάλεπτα: 22-24, 42-39, 56-54, 76-71

Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ., Γιακείμη

Κεραυνός Αιγίου (Μπερδέσης):Αναστασόπουλος 10 (2), Πολυδωρόπουλος 6 (1), Χριστοδουλόπουλος, Φωτίου 8 (2), Ζυγάς, Μαναβόπουλος 26, Μίχος 3, Γκόβας 18 (5), Καραγιάννης, Γκιζογιάννης 5.

Ακράτα (Ζωντός): Λάφης, Παπαδάκης 3, Κατωπόδης 2, Θανόπουλος 12 (1), Καλεμτζάκης 2, Τσότσος 10, Οικονομόπουλος 3 (1), Μαλλής 14 (3), Δ. Λυμπέρης 6 (2), Βεσκούκης 19 (3).



Απόλλων Σμύρνης-Έσπερος ΑΟΠΑ 90-95 (76-76 κ.α.)

Δεκάλεπτα: 21-22, 40-45,60-62,76-76, 90-95 (παρ.)                 

Διαιτητές: Φάκαρος, Μαγκαφάς

Απόλλων Σμύρνης (Οικονομάκης): Οικονομάκης 9 (3), Πρισκομάτης 14 (2), Δρόσος, Γεωργιάδης 2, Σίμος 8 (1), Καραμπάς 20 (1), Πρόφκα, Οικονομόπουλος 22 (1), Ανδρεόπουλος 11, Γ. Μανταλβάνος 4.

Έσπερος ΑΟΠΑ (Γκοργκόλης): Γιαλελής 2, Φραντζής 5 (1), Τσιακμάς 14 (2), Λαμπρόπουλος 11, Ροκανάς 1, Ζαφείρης 13 (1), Παπανικολόπουλος 9 (1), Νάτσκος, Σκόνδρας 22 (1), Αγγελόπουλος 18 (3).



Αχαγιά ‘82- ΚΑΟ Μελισσίων 64-68

Δεκάλεπτα: 15-14, 28-30, 43-45, 64-68

Διαιτητές: Κοτσιμπός, Χουγιάζος

Αχαγιά ’82 (Λιόνας):Μοσχοβάκης 15 (1) Βανδώρος,  Σταμόπουλος 7, Τσομάνι,  Νικολάου, Γατσούλης 9 (3), Χρυσανθόπουλος 2, Χαμηλός 5 (1), Λαμπρόπουλος,  Δαβάνης 15, Οικονομόπουλος 11.

ΚΑΟ Μελισσίων (Σταϊκόπουλος): Κύριος 2, Τζωρτζόπουλος 9, Πανταζής , Βαρθακοκοίλης 1, Βούλγαρης 8, Σταμέλος , Κυπαρίσης 6, Ζήρος 7 (2), Καλογερόπουλος 14 (3), Παλλάντζας 3 (1), Τζέμης 8, Καραχάλιος 10.



Ολυμπιάδα Άσσου Λεχαίου.-Ένωση Ιλίου 49-84

Δεκάλεπτα: 12-17, 24-35, 40-55, 49-84

Διαιτητές: Λεκατσάς, Καββαδάς

Ολυμπιάδα (Παπαμιχαήλ): Κρασαδάκης 16 (2),Βασιλόπουλος 8, Γεώργαρης Αν. 3 (1), Λύκος 1, Δόσης 5 (1), Λενάκος 4, Τσάτσαρης 2, Πανούσης 2, Ντίλης 2, Γεώργαρης Απ. 6 (2), Ηλιού, Αμπαδιωτάκης.

Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαιδάκης 6 (1), Βαρσαμούλης 7, Μπέλλας Ο. 15 (2), Μπέλλας Ι. 15 (3), Σκαλωμένος 6 (1), Μανταλβάνος 11, Μαγιντόμπε 9 (3), Φούντας 5, Χαραλάμπους 4, Μπολάτογλου 4, Τσιούμπλης 2, Πανουσόπουλος.



Βαθμολογία

1. Οίαξ Ναυπλίου 2

2. Ένωση Ιλίου 2

3. ΚΑΠ 2

4. Γλαύκος 2

5. Κεραυνός Αιγαίου 2

6. Έσπερος ΑΟΠΑ 2

7. Μελίσσια 2

8. Αχαγιά ’82 1

9. Απόλλων Σμύρνης 1

10. Ακράτα 1

11. Ν. Ιωνία 1

12. ΕΑΠ 1

13. Ολυμπιάδα Α. Λ. 1

14. Καλαμάτα ’80 1



Επόμενη αγωνιστική (2η, 22/10)

Γλαύκος-Οίαξ Ναυπλίου

ΚΑΠ-Ν. Ιωνία

Ακράτα-ΕΑΠ

Έσπερος ΑΟΠΑ-Κεραυνός Αιγίου

ΚΑΟ Μελισσίων -Απόλλων Σμύρνης

Ένωση Ιλίου-Αχαγιά ‘82

Καλαμάτα ’80-Ολυμπιάδα Άσσου Λεχαίου





2ος Όμιλος – 1η αγωνιστική



ΑΟΚ Χανιά - Άρης Νικαίας 70-72

Βούρειος ΑΟΛ Χίου - Λοκρός Αταλάντης 69-64

Πεντέλη - Ερμής Σχηματαρίου 79-77 (70-70 κ.α.)

Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Έσπερος Λαμίας 81-85

ΟΦΗ - Άρης Πετρούπολης 85-76

Νίκη Αμαρουσίου - Παναγίτσα 60-57



Φύλλα αγώνα

Νίκη Αμαρουσίου – Α.Ε.Ε. Παναγίτσας 60-57

Δεκάλεπτα: 17-18, 35-29, 49-44, 60-57.

Διαιτητές:

Νίκη Αμαρουσίου (Τσακίρης): Σιδέρης, Δανάς 13(2), Μιχαλάκης, Σταμάτης, Κοντογιάννης 16(1), Κυπριτζόγλου 14(2), Αρναουτάκης 3, Πολυμενάκος, Κουκάκης 9(1), Ευαγγελούλης, Κανύχης, Ντέντα 5.

Α.Ε.Ε. Παναγίτσας (Μιχαήλ): Σκεμπές 12(1), Καρβούνης 3(1), Καρυστινός, Αδαμόπουλος 3(1), Θεοδωράκος 10(1), Σπύρου, Κωνσταντίνου 3(1), Μπέλλος, Γκιζόγιαννης 23(2), Μαντζάκος, Δρακάκης 3, Χοτζάλι.



Βούρειος ΑΟΛ Χίου – Λοκρός Αταλάντης 69-64

Δεκάλεπτα: 24-18, 34-37, 59-50, 69-64

Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Φασόλης

Βούρειος ΑΟΛ Χίου (Βούλικας, Συμιακάκης): Σουλίκας 4, Σαμιώτης 8, Τσουρής 15(3), Βούτας, Μπουμπάρης 8, Τροβάς 12(2), Αγγελίδης 11(1), Ανδρουλάκης, Κωσταντινάκος 11(3), Γεωργαντάς, Καραφαντής, Νακόπουλος.

Λοκρός (Ζαρονικόλας): Διαμαντής 5, Ρούζιος 16(3), Μπολμάτης 2, Μπουλάντζας, Νικολάου, Παναγιωτίδης 6, Κανακάρης,Σάκοτα 15, Μάτος Αν 19(1), Μάτος Αγγ, Ρετσίνας, Θεοδώρου.



ΑΟΚ Χανιά - Άρης Νικαίας 70-72

Δεκάλεπτα : 26-16, 43-35, 52-55, 70-72

Διαιτητές: Δημόπουλος, Μαρινάκης

ΑΟΚ Χανιά (Ρόδας): Παπαδάκης, Σταθόπουλος, Αλεξίου 19(2), Υφαντόπουλος 4(1), Σαράντης 2, Μπαγάκης 5(1), Πούρος 9(1), Σκαμνάκης 13(1), Κολαρετάκης, Αδοντάκης 2, Τασιούδης 12, Κοντογιάννης 4.

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Καρυπίδης 26, Στογιάνοβιτς 3(1), Κάννας, Κοροπούλης 15(3), Θαλασσινός 8, Κωνσταντίνου, Γαλίτης 2, Κόλλιας 16, Καπετάνιος 2, Δρίβας, Μπόθος, Βλάμης.



Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Έσπερος Λαμίας 81-85

Δεκάλεπτα: 24-17, 44-36, 65-61, 81-85

Διαιτητές: Μπανασάκης, Μαραγκάκης

Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Παπαμάρκος): Ζαραιδώνης 5, Στραγανιώτης 15(2), Νάτσος 3(1), Ξιούρας 16(4), Χρονόπουλος 6, Κακαργιάς, Κόης 18(3), Κοσμετάτος, Σολωμός 16, Μαλτέζος, Πετράκος 2, Πουρνάρας.

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς, Μπερτσμάς, Σέττος 21(3), Πάππος, Ρουμελιώτης 21(1), Παπαργυρόπουλος 26, Φύκας 4, Κουνάνος, Φούντας, Δαχρετζής 3, Κατράνας 10, Σκαρμούτσος.



Πεντέλη - Ερμής Σχηματαρίου 79-77 (70-70 κ.α.)

Δεκάλεπτα: 17-18, 34-37, 49-55, 70-70 (κ.α.), 79-77.

Διαιτητές: Κώτσου, Ασημακάκη

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης, Κιτσούλης): Παπανδρέου 7, Νάσσης, Γεωργακόπουλος 12(1), Λίτσο 8(2), Αποστολόπουλος 11(2), Πορτελάνος, Νταλλής 3, Νιφόρας 2, Μούλας 16(1), Μπίγκος 2, Σαλτουρίδης 2, Μαλούκος 16.

Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης, Σολομωνίδης): Πανταζής 7(1), Θωμάς 16(1), Γκρινιάρης 15(1), Κολοβός 4, Κώνστας 9(3), Φλώτσιος 3(1), Κούτης, Αγγελέτος, Τσιριμώκος, Σπηλιόπουλος 19 (5), Μαρμαρινός 4.



Βαθμολογία

1. ΟΦΗ 2

2. Βούρειος ΑΟΛ Χίου 2

3. Έσπερος Λαμίας 2

4. Νίκη Αμαρουσίου 2

5. Άρης Νίκαιας 2

6. Πεντέλη 2

7. Ερμής Σχηματαρίου 1

8. ΑΟΚ Χανιά 1

9. Παναγίτσα 1

10. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 1

11. Λοκρός 1

12. Άρης Πετρούπολης 1

13. Έσπερος Καλλιθέας 0

* Ο Έσπερος Καλλιθέας είχε ρεπό



Επόμενη αγωνιστική (2η, 22/10)

Άρης Νικαίας - Έσπερος Καλλιθέας

Λοκρός - ΑΟΚ Χανιά

Ερμής Σχηματαρίου - Βούρειος ΑΟΛ Χίου

Έσπερος Λαμίας - Πεντέλη

Άρης Πετρούπολης - Κρόνος Αγ. Δημητρίου

Παναγίτσα - ΟΦΗ

Ρεπό: Νίκη Αμαρουσίου





3ος Όμιλος – 1η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Φαίακας Κέρκυρας-Πρωτέας Γρεβενών 77-56

Φίλιππος Βέροιας-Ιωνικός 80-58

Νίκη Βόλου-Ζέφυρος  83-70

Ικαροι Τρικάλων-ΑΟΚ Βέροιας 69-68

Εύαθλος Πολυκάστρου-ΑΠΣ Πτολεμαΐδας  87-63

ΓΕ Αγρινίου-ΑΓΣ Ιωαννίνων 70-62



Φύλλα αγώνα

Ίκαροι Τρικάλων-ΑΟΚ Βέροιας 69-68

Δεκάλεπτα: 21-18, 31-32, 53-53, 69-68

Διαιτητές: Φούντζηλας, Πράττος

Ίκαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Μέξης 7, Φούντας Φ. 10, Γκότσης 2, Αργύρης Ν., Μπαρμπαρούσης, Χατζής 6, Τζούρβας 8, Θανασάρας, Αργύρης Σ. 5, Στάνκοβιτς 8, Φούντας Γ. 23, Θεοδώρου.

ΑΟΚ Βέροιας (Τούσας): Τρουμπούκης 5, Ουσουτζόγλου 4, Σισμάνης 8, Γκανάς 8, Βλάχος 15, Μακρίδης 14, Λέφας 4, Γιαννουζάκος 10, Καπνάς, Γιαννόπουλος.



Φίλιππος Βέροιας-Ιωνικός Ιωνίας 80-58

Δεκάλεπτα: 27-18, 47-30, 69-42, 80-58

Διαιτητές: Εκίζογλου, Λαδάς

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας, Μπλατσιώτης): Κοθράς 16 (2), Μόρας 13, Τσιαγκλάκανος 10 (2), Παραπούρας 12 (2), Σουτζόπουλος 12 (1), Καντάρκος, Καβαργύρης 2, Τσεσμεζίδης 2, Τόκας Π, Τόκας Α 3 (1), Ποταμόπουλος, Μαρκόπουλος 10 (2).

Ιωνικός Ιωνίας: Μητακίδης 4, Βαρίτης 3, Γεωργιαδης 17 (2), Κούτε, Μαδεμλής 2, Παουλεάνου 5 (1), Δελλής 5 (1), Γιαννούλης, Σιδηροηλίας 11, Αναστασιάδης 11.



ΓΕ Αγρινίου-ΑΓΣ Ιωαννίνων 70-62

Δεκάλεπτα: 19-15, 29-34, 48-49, 70-62

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης, Μπακετέα

ΓΕ Αγρινίου (Φαράντος): Βακουφτσής, Αυφαντόπουλος, Μπεκατώρος 7 (1), Σταμουλάκης 6 (1), Λιόκαυτος, Μπαρούχας 23 (1), Σαπλαούρας, Τσώλος 1, Μπόσμος 14, Δάρλας 10 (2), Βασιλείου 9, Βούλγαρης.

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γεωργίου 13, Ζαμπέτης 6, Μπαρτζώκας, Καλφαλίδης, Αντωνίου 8, Παπαγιάννης 4, Τσίγκας, Μάκης 4, Παπανικολάου, Εξαρχόπουλος 13 (2), Φίλιος 8, Θώδης 6.



Φαίακας Κέρκυρας-Πρωτέας Γρεβενών 77-56

Δεκάλεπτα: 23-15, 40-29, 63-38, 77-56

Διαιτητές: Ντόγκας, Χατζηχαρίσης

Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάνης): Ματενίδης 6 (1), Νεδέλκος 6, Χατζόπουλος 15, Σπιτιέρης 4, Μακρίδης 9 (1), Περούλης Ε. 23 (1) Περούλης Α. Μαγκανάς 3, Αγάθος, Ούστογλου, Στεργίου1, Βογιατζής 10 (1).

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Μαρκόπουλος 6, Γούλας, Καλογεράτος 6 (1), Μιχαηλίδης 3 (1), Ρίγκος 9, Κολοβός, Κλωναράς 10, Τακίδης 8, Μπόζιαρης 2, Χατζόβουλος 3, Τζήμου 37 (3), Κόττας.



Βαθμολογία

1. Εύαθλος Πολυκάστρου  2

2. Φίλιππος Βέροιας  2

3. Φαίακας Κέρκυρας  2

4. Νίκη Βόλου  2 

5. ΓΕ Αγρινίου  2

6. Ικαροι Τρικάλων  2

7. ΑΟΚ Βέροιας  1 

8. ΑΓΣ Ιωαννίνων 1

9. Ζέφυρος   1

10. Πρωτέας Γρεβενών 1

11. Ιωνικός 1

12. ΑΠΣ Πτολεμαΐδας  1

13. Νικόπολη Πρέβεζας 0

*Η Νικόπολη Πρέβεζας είχε ρεπό



Επόμενη αγωνιστική (2η, 22/10)

Πρωτέας Γρεβενών-Νικόπολη Πρέβεζας

Ιωνικός-Φαίακας Κέρκυρας

Ζέφυρος-Φίλιππος Βέροιας

ΑΟΚ Βέροιας-Νίκη Βόλου

ΑΠΣ Πτολεμαΐδας-Ικαροι Τρικάλων

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Εύαθλος Πολυκάστρου

Ρεπό: ΓΕ Αγρινίου





4ος Όμιλος – 1η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Κένταυρος Καλλικράτειας-ΓΑΣ Κομοτηνή  59-73

ΧΑΝΘ-ΠΣ Ευκαρπίας 79-66

Αστέρας Σίνδου-ΜΕΝΤ 63-83

ΑΟ Πολυγύρου-Απόλλων Καλαμαριάς 73-66

Μακεδονικός-Ορφέας Νέου Σκοπού 93-39

Ελευθερούπολη-Μαντουλίδης  76-66

ΑΕ Κομοτηνής-Αίας Ευόσμου  66-65



Βαθμολογία

1. Μακεδονικός 2 

2. ΜΕΝΤ 2

3. ΓΑΣ Κομοτηνή 2

4. ΧΑΝΘ  2

5. Ελευθερούπολη 2

6. ΑΟ Πολυγύρου 2

7. ΑΕ Κομοτηνής 2

8. Αίας Ευόσμου 1

9. Απόλλων Καλαμαριάς 1

10. Μαντουλίδης 1

11. ΠΣ Ευκαρπίας  1

12. Κένταυρος Καλλικράτειας   1

13. Αστέρας Σίνδου  1           

14. Ορφέας Νέου Σκοπού 1           



Επόμενη αγωνιστική (2η, 22/10)

ΠΣ Ευκαρπίας-Κένταυρος Καλλικράτειας

ΜΕΝΤ-ΧΑΝΘ

Απόλλων Καλαμαριάς-Αστέρας Σίνδου

Ορφέας Νέου Σκοπού-ΑΟ Πολυγύρου

Μαντουλίδης-Μακεδονικός

Αίας Ευόσμου-Ελευθερούπολη

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΑΕ Κομοτηνής