Νέο σήμα και καλή αρχή για τα αγωνιστικά τμήματα.
Στις 23/08 ( 20.00)στο Ιβανώφειο η πρώτη για  νεάνιδες και κορασίδες του Γυναικείου τμήματος του Γ.Σ. Ηρακλή  Θεσσαλονίκης .

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ - ΣΧΕΡΙΑ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 53-26

Το σκορ 14-12 υπέρ του Πανσερραϊκού στο 1ο δεκάλεπτο .

Στα 3.27 για το ημίχρονο η Κέρκυρα δεν έχει σκοράρει και το σκορ διαγράφεται στο 23-12 υπέρ των Σερρών.

Στο 2ο δεκάλεπτο δεν μπόρεσε να σκοράρει η ομάδα της Κέρκυρας και το σκορ διαμορφώθηκε στο 27-12.

Δωδεκάμισι λεπτά δίχως σκορ είχε συμπληρώσει η Κέρκυρα που σκόραρε με 2ποντο και διαμόρφωσε το 29-14.

Στα 15.36 από το τέλος το σκορ είναι 31-14 υπέρ των Σερρών.

Στα 13.26 για το τέλος το σκορ είναι 34-14 . Η Κέρκυρα δε μπορεί να σκοράρει . Μεγάλο πρόβλημα στην επίθεση.

¨Έξι συνεχόμενοι πόντοι για την Κέρκυρα , με καλές προσπάθειες και σκορ διαμορφώνεται με τη λήξη της 3ης περιόδου στο 39-20.

Στα 7.55 για το τέλος του αγώνα οι Σέρρες προηγούνται με 39-22 και δείχνουν να ελέγχουν το παιχνίδι.

Στα 4.41 από το τέλος οι Σέρρες προηγούνται με 46-24 .

Ο Πανσερραϊκος είναι ο νικητής του αγώνα μα σκορ 53-26 και από αύριο μπορεί να πανηγυρίζει την άνοδο στην Α2 γυναικών του Βορά.