Ηρακλής | Στις 23 οι κορασίδες και νεανίδες

Νέο σήμα και καλή αρχή για τα αγωνιστικά τμήματα.
Στις 23/08 ( 20.00)στο Ιβανώφειο η πρώτη για  νεάνιδες και κορασίδες του Γυναικείου τμήματος του Γ.Σ. Ηρακλή  Θεσσαλονίκης .

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ - ΑΓΕΠ 56-38

Καλύτερα ξεκίνησε το παιχνίδι ο Πανσερραϊκός , ο οποίος πήρε διψήφια διαφορά έως τα μέσα του πρώτου δεκαλέπτου . Η ΑΓΕΠ αντέδρασε στα τελευταία λεπτά και έκλεισε το δεκάλεπτο στο 19-12.

Με διαφορά 10 πόντων , υπέρ του Πανσερραϊκού έληξε το ημίχρονο , με την ομάδα της ΑΓΕΠ να είναι κοντά στο σκορ , χωρίς όμως να αποφεύγει ορισμένα λάθη στην επίθεση και να διαμορφώνεται το σκορ στο 30-20.

Στο 3ο δεκάλεπτο η διαφορά μεγάλωσε υπέρ του Πανσερραϊκού με αποτέλεσμα το δεκάλεπτο να λήξει 43-23.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Πανσερραϊκός μεγάλωσε κι άλλο τη διαφορά φτάνοντας τελικά στη νίκη με σκορ 56-38