Νέο σήμα και καλή αρχή για τα αγωνιστικά τμήματα.
Στις 23/08 ( 20.00)στο Ιβανώφειο η πρώτη για  νεάνιδες και κορασίδες του Γυναικείου τμήματος του Γ.Σ. Ηρακλή  Θεσσαλονίκης .

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ - ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 41-49

Πολύ καλό παιχνίδι από τη Χαβαλέ , από την πλευρά του Απόλλων Καρδίτσας , που οργάνωνε έδινε ασίστ και σκόραρε από μακρινή απόσταση ,
Παρ όλα αυτά το παιχνίδι ήταν ντέρμπι . Η Καρδίτσα δεν απέφυγε τα λάθη και η ισοφάριση στο σκορ ήρθε λίγα δεύτερα από το τέλος .

Το σκορ του 1ου δεκαλέπτου 14-14.

Ξέσπασμα από πλευράς Πανσερραϊκού στην αρχή του 2ου δεκαλέπτου και πολύ καλή άμυνα με αποτέλεσμα η ομάδα της Καρδίτσας να μη μπορεί να σκοράρει , μάχρις ότου η Χαβαλέ να δώσει τη λύση και να διαμορφώσει 4.30 για το ημίχρονο , 17-23.

Στο υπόλοιπο του ημιχρόνου η ομάδα της Καρδίτσας έχασε καλάθια που δε χάνονται στον αιφνιδιασμό και σε συνδυασμό με την αποτελεσματικότητα του Πανσερραϊκού το σκορ στο ημίχρονο διαμορφώθηκε στο 20-26.

Στο μισό του 3ου δεκαλέπτου ο Απόλλων Καρδίτσα βγήκε στην αντεπίθεση και μείωσε σε 25-30.

Ο Πανσερραϊκός πήρε διψήφια διαφορά 25-37  στα 13.11 από το τέλος του παιχνιδιού.

Στα τελευταία λεπτά του δεκαλέπτου η Βάγια Μερισιώτη με διαδοχικά καλές άμυνες και καλάθια μείωσε τη δια φορά , κλείνοντας το δεκάλεπτο στο 33-39.

Στα 8.40 από το τέλος ο Απόλλων Καρδίτσας μειώνει 35-39.

Πολύ καλή η Κουτούση , που ξαναδίνει προβάδισμα 35-41 στον Πανσερραϊκό.

Το σκορ στο 37-41 στα 5.30 από τη λήξη του παιχνιδιού .

Η Κουτούση κάνει το 37-43  και η Χαρίση με βολές 39-43 στα 4.00 από το τέλος.

40-43 με μια βολή για τον Απόλλων.

Η Κουτούση ξαναχτυπά 40-45.

Στα 1.50 η Χαβαλέ διαμορφώνει το 41-45.

40 " και τάιμ άουτ.

Βολές για τις Σέρρες 41-47.

Με κλέψιμο της Πελτέκη διαμορφώνεται το τελικό 41-49.

Με αυτή τη νίκη ο Πανσερραϊκός κάνει το 3Χ3 και σε μεγάλο ποσοστό , αν όχι σίγουρα , διασφαλίζει την άνοδό του στην Α2 Γυναικών του Βορείου ομίλου.