ΓΣ Μενεμένης : Νένα Παγκαλίδου και Αλεξάνδρα Τζαβέλα #GouSou |Vid- Pics

Η Νένα Παγκαλίδου και η Αλεξάνδρα Τζαβέλα σχολιάζουν το ξεκίνημα της φετινής σεζόν , με τη νέα τους ομάδα , ΓΣ Μενεμένης,  λίγο πριν τη φιλική αναμέτρηση με την ομάδα του ΕΟΣ.

Μη ξεχάσετε να εγγραφείτε στο κανάλι μας στο Youtube

Δείτε τις φωτογραφίες της ημέρας και ακολουθείστε μας στο facebook, Twitter, Instagram

Πέρασε η ΧΑΝΘ από τον Αία Ευόσμου

Αν και ο Αίας  ήταν καλύτερος στο πρώτο δεκάλεπτο δεν μπόρεσε να διατηρήσει την απόδοσή του και η ΧΑΝΘ τελικά πήρε τη διαφορά που χρειαζόταν στην αρχή του τρίτου δεκαλέπτου και διατηρώντας την έφτασε στη νίκη.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Αίας ήταν καλύτερος επιθετικά και αμυντικά καθηλώνοντας στο τέλος του δεκαλέπτου τη ΧΑΝΘ στους 6 πόντους .
Από την αρχή της δεύτερης περιόδου η ΧΑΝΘ πήρε τα επιθετικά ριμπάουντ και τα μετέτρεψε σε πόντους οι οπίοι την έφεραν στο ημίχρονο ισόπαλη με τους γηπεδούχους (24-24)
Στο 3ο δεκάλεπτο ο Αίας έχασε την επαφή με το καλάθι και σημειώνοντας τους πρώτους του πόντους μόλις τρία λεπτά από τη λήξη του βρέθηκε πίσω με 34-46.
Στο 4ο αν και ο Αίας πίεσε και μείωσε στους 7 (49-56) , δεν κατάφερε την ανατροπή στο σκορ και έχασε το παιχνίδι με τελικό σκορ 51-62,

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σιμητόπουλος , Γαζέτας

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-6,24-24,34-46,51-62

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ( Τσούρμας-Καπλανιδης): Αμούτζιας, Τσιμπής 8(2), Μπαλτζόπουλος , Καδής 2, Δεληγιάννης 5(1), Τσιακλαγκάνος 4(1), Σπύρας 3(1), Καραμανώλης 4, Δεμερτζής 4, Σικαλίδης 15(3), Κοκούρας 6

ΧΑΝΘ( Νικολαΐδης): Ιορδάνου 3(1), Αμπατζής 10(2), Βλάχος 8(1), Ερμείδης Δ, Ελευθεριάδης 1, Ζιάκας 12(2), Ερμείδης Π. 5(2), Γεωργάκης 1, Παπαχρήστου, Μελίδης 18(1), Λευκαδίτης 4.