ΑΡΗΣ | Το νέο φυλλάδιο των ακαδημιών του Γυναικείου τμήματος

Ένα καταπληκτικό φυλλάδιο με όσα αντιπροσωπεύει η ομάδα των κιτρίνων : Attitude  Respect  Inspiration  Success  ( ARIS ).

ΑΡΗΣ - Παναθλητικός Πειραματικό 79-37

Με επιθετική άμυνα και πίεση σε όλο το γήπεδο ξεκίνησε ο Άρης  και κατάφερε να προηγηθεί 10-3 στο πρώτο δίλεπτο αναγκάζοντας την Ελένη Καφαντάρη σε τάιμ άουτ .
Η πίεση των γηπεδούχων συνεχίστηκε . Το ίδιο και η αύξηση της διαφοράς στο σκορ , με αποτέλεσμα το δεκάλεπτο να λήξει με διαφορά 22 πόντων .
Στο ημίχρονο ο Άρης κράτησε τη διαφορά και πήγε στα αποδυτήρια με σκορ 44-22.
Ο Παναθλητικός Πειραματικό σημείωσε τους λιγότερους πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο και επέτρεψε έτσι στον Άρη να πάρει διαφορά 33 πόντων .
Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν τυπική διαδικασία μιας και ο Άρης δεν απειλήθηκε σε κανένα σημείο από τον Παναθλητικό Πειραματικό και πήρε άλλη μια νίκη και κλείδωσε την πρώτη θέση στον όμιλο.

Διαιτητές : Ευσταθιάδης - Μαγή

Δεκάλεπτα : 33-11,44-22,63-30,79-37

ΑΡΗΣ (Κουλακιώτης - Μακρής):Γκρίτζαλη 23(2), Ουζούνη 6(2), Μπουζβάρου , Βαντσιούρη 15(1) , Καπώνη , Μπαξεβανίδου 8(1), Μπερμπέρη 6, Νεοχωρίτη 5, Καρβουνιάδου 2 , Κωφοκώτσιου 2, Κυρπιζλίδου 2 , Γράψα 10(2) .

Παναθλητικός Πειραματικό ( Καφαντάρη): Μπαχαρίδου 3, Ιωαννίδου 2 , Αργύρη , Σιδηροπούλου 5, Στάθη , Παπαδάτου , Θεοδοσίου 6, Μελενικιώτου 2 , Ματσούκα , Αναγνωστοπούλου 8(1), Καλογρίδου 11, Κουλιού .