Ηρακλής - ΣΑΠΚ Νεάπολης 94 - 23 U16M ΕΚΑΣΘ 2018 -19 HL

Παρακολουθείστε τα στιγμιότυπα του αγώνα μπάσκετ παίδων της ΕΚΑΣΘ ,μεταξύ του Ηρακλή κι του ΣΑΠΚ Νεάπολης .

Μη ξεχάσετε να εγγραφείτε στο κανάλι μας στο Youtube

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 41-57 (Προκριματικά νεανίδων ) ΒΙΝΤΕΟ

Σε πολύ γρήγορο ρυθμό και παίζοντας πολύ καλή άμυνα , αλλά και επίθεση η Ασπίδα προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο με 15-12.
Ο Απόλλων όμως στο δεύτερο δεκάλεπτο ήταν μια άλλη ομάδα. Με συνεχή πίεση και πολλά κλεψίματα κατάφερε να προηγηθείστο δεύτερο δεκάλεπτο με 19-30, και να περιορίσει την επίθεση της Ασπίδας στους 4 πόντους .
Στο τρίτο δεκάλεπτο η Ασπίδα ισορόπισε το παιχνίδι , όμως δεν κατάφερε να μειώσει και το δεκάλεπτο έληξε 32-43.
Το τέτερτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τρία τρίποντα από την Ασπίδα , με αποτέλεσμα η διαφορά να εξανεμιστεί και να φτάσει στους τέσσερις 41-45.
Εκεί ο Απόλλωνας πήρε τάιμ άουτ και αφυπνήστηκε. Η διαφορά μεγάλωσε ξανά με αποτέλεσμα η αναμέτρηση να λήξει με νίκη του Απόλλωνα 41-57 και πρόκρηση στην επόμενη φάση.