Παναθλητικός - Απόλλων Καλαμαριάς 63 - 52 Α2 γυναικών 2018 - 19 HL| Φύλλο αγώνα

Τα στιγμιότυπα του αγώνα μπάσκετ της Α2 γυναικών , μεταξύ του Παναθλητικού και του Απόλλων Καλαμαριάς.

Φύλλο αγώνα αγώνα σύμφωνα με την ΕΟΚ:

Παναθλητικός – Απόλλων Καλαμαριάς 63-52

Διαιτητές: Κολοκυθάς, Λαίδης

Δεκάλεπτα: 15-16, 33-23, 45-37, 63-52

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Διαβολεμένου – Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 9, Αντωνιάδου 7(2), Κιλαζίδου 15(3), Γιαννοπούλου 3, Γράψα 13(3), Μυγδαλιά 9, Αθανασιάδου, Θεοδοσίου, Βαντσιούρη 3(1), Θωμά 5(1), Μπαξεβάνου, Μπαχαρίδου.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Ατακτίδης): Οικονόμου 4, Σιφναίου 2, Καραβέλη 5, Ιγγλέζου 5(1), Γιαννουσίου 6, Τράντα 7, Καϊμακτσή 5(1), Γκλεζάκη 6, Γκομπετζισβίλι 12.

Παρακολουθείστε τα στιγμιότυπα και εγγραφείτε στο κανάλι μας στο Youtube

Εύκολα το ντέρμπι ο Απόλλων Καλαμαριάς

Εύκολα κέρδισε το ντέρμπι ο Απόλλωνας εναντίων του Παναθλητικού Συκεών.
Η Καλαμαριά ξέφυγε στο σκορ από νωρίς στο πρώτο δεκάλεπτο  χωρίς να αφήσει περιθώρια αντίδρασης στον Παναθλητικό , κλείνοντας το πρώτο δεκάλεπτο με 21 πόντους διαφορά , 27-6.
Το παιχνίδι συνεχίστηκε στον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο ημίχρονο και έκλεισε με σκορ 44-24.
Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Παναθλητικός συνέχισε την προσπάθεια να επανέλθει κλείνοντας με τη μικρότερη μέχρι εκείνη τη στιγμή διαφορά των 16 πόντων 62-46.
Η μικρότερη διαφορά του αγώνα ήρθε στο τέταρτο δεκάλεπτο και ήταν αυτή των 9 πόντων σε μια ύστατη προσπάθεια 1:40 πριν τη λήξη του αγώνα . Όμως η προσπάθεια δεν είχε συνέχεια μιας και τα απανωτά λάθη δεν έδωσαν ΄την ευκαιρία για κάτι καλύτερο και έτσι τ παιχνίδι τελείωσε 79-67.
Ο Απόλλων σ' αυτό το παιχνίδι ήταν πολύ καλός , πολύ εύστοχος και γύρισε τη μπάλα βρίσκοντας χώρο για σουτ.
Αντίθετα ο Παναθλητικός δεν έκανε το καλύτερο παιχνίδι του . Έχασε τα ριμπάουντ και έδωσε αλλεπάλληλες φορές την ευκαιρία στην Καλαμαριά να πάρει δεύτερες ευκαιρίες και να τις εκμεταλλευτεί .

Δεκάλεπτα: 27-6, 44-24, 62-46, 79-67
Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Τζιβελεκίδου-Βασιλόπουλος
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γεωργιάδης-Γιαννικόπουλος): Χατζημιχαηλίδης 5(1), Αποστόλου 19(3), Κουπαράνης 10(2), Σπανός 2, Κουκουλίδης 7(1), Αναστασίου 24(1), Μωϋσίδης 6, Βασιλείου, Ματάκος, Αναστασιάδης, Συμεωνίδης, Καρούζος 6.
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ  (Τσεσμετζής): Βογιατζής Λ. 10(1), Τσεσμετζής 4(1), Πράντζος 4, Κεχαγιάς, Βογιατζής Δ. 10(2), Καλούτσικος 18, Κοϊμτζόγλου 11(1), Γιώρτσιος 2, Μαδεμλής 1, Μπάκος 3(1), Κασούρας 4, Κιρκινεζιάδης.