Δημόκριτος - Πρωτέας 56-82

Παίζοντας καλό μπάσκετ κατά διαστήματα η ομάδα του Πρωτέα επικράτησε του Δημοκρίτου με 82-56.Στο πρώτο πεντάλεπτο αποχώρησε με βαρύ διάστρεμμα ο παίκτης του  Πρωτέα Πανταζής
Διαιτητές: Κώνης - Στούμπος.

Δεκάλεπτα: 15-26 , 28-47, 36-68, 56-82.

Δημόκριτος: (Χαχαμής),Παρπόρης 6, Τέντζος 12(2), Τουρλέσης 3, Χηκωνσταντίνου 2, Παπασωτηρίου 3(1), Στοίλας 2, Μπανιάς 16, Νατσιόπουλος 8, Αλεξανδρίδης 5, Τσιούκας.

Πρωτέας:  (Γουναρίδης),Σημαιοφορίδης 2, Προύσαλης 10(2), Γιαννακούδης 6, Παπαγιανίτσης 2, Μπαλαφούτης 4, Σαμαράς 4, Πλιόσκας Β.6 , Ρατόπουλος 17, Πλιόσκας Θ.7(1), Συμεωνίδης 6, Χλωρός 16(2), Πανταζής 2

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΜΕΝΕΜΕΝΗ 44-27

Την τρίτη τους στη σειρά νίκη πέτυχαν οι κορασίδες του Παναθλητικού Συκεών εναντίον της ομάδας των Αμπελοκήπων - Μενεμένης  . Ο Παναθλητικός έκανε το 3Χ3 και συνεχίζει να προηγείται στον 2ο όμιλο .
Στο πρώτο δεκάλεπτο οι ομάδες δυσκολεύτηκαν να βρουν ρυθμό και και έτσι το σκορ ήταν κοντά , 13-6 . Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα του Παναθλητικού με πιεστική άμυνα κατάφερε να κλέψει μπάλες και να πάρει μια μικρή διαφορά , κλείνοντας έτσι το ημίχρονο με 21-14.
Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Παναθλητικός κατάφερε να βρει ρυθμό και να ανεβάσει τη διαφορά διαμορφώνωντας το σκορ στο 40-16.
Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Παναθλητικός πάτησε φρένο , δίνοντας την ευκαιρία στις μικρότερες παίκτριες να πάρουν εμπειρίες.
Τελικό σκορ 44 - 27
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-6, 21-14, 40-16, 44-27.