ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ 1320€ - ΞΕΝΟΙΑΣΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ 3ΕΤΙΑ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

Νίκη για τις "Ταλιμπάν" του Παναθλητικού στον Αστέρα Ιπποδρομίου | Pics

Ένα καταπληκτικό παιχνίδι , ντέρμπι, με το πάνω χέρι να έχουν στην περισσότερη διάρκεια οι νεανίδες του Παναθλητικού, με ενορχηστρωτή τη Βιβή Διαβολεμένου και την Ελεάνα Γιαννάτση .
Στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα των Συκεών πήρε αρχικά διαφορά (4-12) όμως ο Αστέρας αντέδρασε και μετά το τάιμ άουτ πήρε διαφορά κλείνοντας το πρώτο τέταρτο  15-12.
Στο δεύτερο ο Παναθλητικός βγήκε στην αντεπίθεση και έκλεισε το ημίχρονο με διαφορά 11 πόντων (24-33) παίζοντας καταπληκτική άμυνα και φοβερή επίθεση με πολλά κλεψίματα και οδηγώντας τις παίκτριες του Αστέρα σε πολλά λάθη.
Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Παναθλητικός συνέχισε να παίζει καταπληκτική άμυνα , παρά την απώλεια με πέντε φάουλ της Βουζούκου , η οποία είχε αναλάβει την Δανάη Παπαδοπούλου, διατηρώντας μια διαφορά ασφαλείας στο τέλος με 36-46.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Αστέρας αντέδρασε , κατάφερε να μειώσει έως και τους τρεις πόντους όμως ο Παναθλητικός έβρισκε πάντα επιθετικές λύσεις , φτάνοντας τελικά στη νίκη με 55-58.

Διαιτητές : Δέλλας , Στούμπος

Δεκάλεπτα :  15-12,24-33,36-46,55-58

Αστέρας Ιπποδρομίου ( Παλαμουτίδου , Νικολαΐδης ): Καραγεωργίου 2, Σιφναίου 9(1), Τόλη 8, Καραχρήστου , Τσιπράκη 6, Γιαλαμά , Παπαδοπούλου Δ. 26, Σταματάκη 6, Παπαδοπούλου Α.

Παναθλητικός Συκεών ( Διαβολεμένου , Γιαννάτση ) : Τσιλιφώνη, Μπαχαρίδου, Γράψα 26(2), Αναγνωστοπούλου 9(1), Βουζούκου 6, Κουλιού 3, Στάθη, Κωνσταντινίδου 2, Παντώτη 6(2), Μπέτα , Μπαξεβάνου 6(1).

Κάντε Like , Share και tag έναν φίλο σας . Τόσο εύκολα και τόσο απλά  στο διαγωνισμό που υπάρχει στη σελίδα μας στο facebook GrSpotakia.