ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ 1320€ - ΞΕΝΟΙΑΣΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ 3ΕΤΙΑ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

Μεγάλη νίκη με ανατροπή οι Μαχητές Πειραματικό Πεύκων | Εφηβικό

Ένα μεγάλο παιχνίδι σήμερα στο κλειστό των Πεύκων με τους Μαχητές Πειραματικού να παίρνουν τη νίκη που χρειάζονταν και με τη διαφορά που ήθελαν.
Ο Βότσης ήταν αυτός που ξεκίνησε καλύτερα στο παιχνίδι και να προηγείται με 0-10. Η ομάδα των Πεύκων πήρε τάιμ και στο επόμενο διάστημα το παιχνίδι ισορρόπησε , χωρίς όμως η διαφορά να πέφτει κάτω των 10 πόντων .
στο 2ο δεκάλεπτο οι Μαχητές Πειραματικού πλησίασαν στους 6 πόντους , όμως στο επόμενο διάστημα υπέπεσαν σε πολλά λάθη , τα οποία εκμεταλλεύτηκε η ομάδα του Βότση και εκτόξευσε τη διαφορά στους 13.
Στο 3ο δεκάλεπτο η ομάδα των Μαχητών Πειραματικού μπήκε μεταμορφωμένη στο παρκέ και αφού διόρθωσε την άμυνα , βγήκε στην επίθεση και ισοφάρισε το παιχνίδι , κλείνοντας το δεκάλεπτο στο 62-62.
Στα 8:11 από το τέλος του αγώνα οι γηπεδούχοι πέρασαν για πρώτη φορά μπροστά (65-63). ¨επειτα με ρεσιτάλ Μπάδη από τη γραμμή του τριπόντου πήγαν τη διαφορά στο 74-63 για να τελειώσει το παιχνίδι στο 83-77.

Δεκάλεπτα : 17-30,43-51,51-62,83-77

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (Βρογκιστινός) : Μπάδης 12(2), Κουτσουκίδης, Ριζόπουλος 14(2), Εφόπουλος 3, Φουρκιώτης 19,  Κουνατίδης 8(1), Γκούθας 16(3), Ζάχαρης 5(1), Παγωνίδης 6.

Ναύαρχος Βότσης (Μανωλόπουλος) : Μηντζαρίδης 28, Καλαϊτζίδης 22(4), Μιχαηλίδης, Χαστάς, Καρατσιβούλης , Βαβελίδης 3, Χατζηλάμπρου 16(2), Ευσταθίου, Ασημάκης 2, Καλησπεράτος,  Μαντζαβίνος 6.

Κάντε Like , Share και tag έναν φίλο σας . Τόσο εύκολα και τόσο απλά  στο διαγωνισμό που υπάρχει στη σελίδα μας στο facebook GrSpotakia.