ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ 1320€ - ΞΕΝΟΙΑΣΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ 3ΕΤΙΑ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

Ατομικές προπονήσεις μπάσκετ υπό της οδηγίες των coach Δημήτρη Ιωαννίδη και Σταύρου Γουναρίδη

Ο ΑΣ Μακεδονικός γνωρίζοντας απόλυτα την θέληση των αθλητών και αθλητριών να εξελιχθούν στο μπάσκετ, βελτιώνοντας τις τεχνικές  αδυναμίες τους, την φυσική τους κατάσταση και τη δύναμή τους, πραγματοποιεί για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά το πρόγραμμα ατομικών προπονήσεων υπό τις οδηγίες των έμπειρων προπονητών Δημήτρη Ιωαννίδη και Σταύρου Γουναρίδηστο κλειστό γήπεδο του Μακεδονικού. Η ατομική προπόνηση είναι ιδανική για αθλητές-τριες , οι οποίοι επιθυμούν να επικεντρωθούν και να τελειοποιήσουν συγκεκριμένους τομείς που χρειάζονται βελτίωση. Τα ιδιαίτερα μαθήματα μπάσκετ ,μεταξύ άλλων, εστιάζουν στον χειρισμό της μπάλας , σε τεχνικές shooting, στην ισορροπία του σώματος και στις γρήγορες και δεξιοτεχνικές κινήσεις , σε αρχές άμυνας και στην βελτίωση και διατήρηση της αντοχής και της μυϊκής δύναμης. Επίσης, οι προπονητές εξετάζουν τις κινήσεις των αθλητών κοντά και μακριά από το καλάθι και βοηθούν στην αυτοπεποίθηση και στην μαχητικότητα κάθε αθλητή/-τριας. Σκοπός των προπονήσεων είναι η ανά…

Β' Εθνική: Αποτελέσματα - Βαθμολογίες


ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Κορωπί – Ιπποκράτης 75-69

Διαγόρας Δρ. - ΑΕΝΚ 102-79

ΕΦΑΟΖ – Πανερυθραϊκός 71-80

Μανδραϊκός – Πρωτέας Β. 91-86

Ηράκλειο – ΚΑΟΚ 76-89

Παγκράτι – Πανελευσινιακός 63-56

Τρίτων – Ικαρος Ν.Σμ. 68-58

Δάφνη Δ. - Ιωνικός Ν. Διακοπή







ΚΟΡΩΠΙ – ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 75-69

Διαιτητές: Ρίζος, Μαγκαφάς

Δεκάλεπτα: 20-24, 43-40, 56-55, 75-69

Κορωπί (Ρουμελιώτης): Δενδρινός 11(3), Μπουρδάνος 14(2), Γκοντόπουλος 12(2), Σερέτης, Αγορής 8(2), Σιμιτζής 3(1) , Σπανός 12(3), Μαλτέσιος 11, Γκίνης 4, Πετς.

Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Κουμπούρας 21(1), Τρύπας , Ονάσογλου 11(1), Σκούδης , Παπαδημητρίου , Ασημακόπουλος 16(1), Λεκάκης 2, Χαρίσης 14.



ΕΦΑΟΖ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 71-80

Δεκάλεπτα: 16-14, 34-39, 51-57, 71-80

Διαιτητές: Καραβίτης, Φραγκούλη

ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαφλωράτος 4, Εμμανουηλίδης 13 (1), Γκαβασιάδης 16, Κοψιάς, Στάθης 6, Αλεξανδρόπουλος 2, Σαμοθράκης 9, Καστανιώτης 2, Γρατσιάτος 7 (1), Τσιτσιγιάννης, Παπαρέγκας 2, Υφαντής 8 (1).

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 6, Στεργίου, Καλλιανιώτης 20 (5), Δερμιτζάκης, Τσακίρης 20 (2), Σκάνδαλος 6, Γιαουρτόγλου 2, Κωνσταντινόπουλος, Μπακοδήμος, Αντωνίου 6 (2), Μακρόπουλος 14  Σταθόπουλος 6.





ΗΡΑΚΛΕΙΟ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 76-89

Δεκάλεπτα: 20-33, 40-57, 61-70, 76-89

Διαιτητές: Τσαχάκης-Αναστασίου

Ηράκλειο (Μακράκης): Σταμπουλής 15 (2), Μποχωρίδης 15, Πετράκης 15 (3), Λιανός 5 (1), Πρωτογεράκης 1, Καλατζής 5 (1), Χάλαρης 6, Παπαδάκης 9 (2), Λάκκας 6 (1).

ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος): Πράττης  3 (1), Κωσνταντίνου, Σακελλαράκης 12, Μακρής 17 (2), Κατσαμάκης 4, Κεφαλάς 20 (4), Καρούζος 12 (2), Σκορδάς 12, Γιανναλέτσος 7, Αντωνόπουλος 2.





ΤΡΙΤΩΝ – ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜ. 68-58

Δεκάλεπτα: 22-12, 35-25, 55-38, 68-58

Διαιτητές :  Φασόλης-Κονταράτος

Τρίτωνας (Μιχελάκος – Ανδρεδάκης) : Ευστρατίου 5 (1), Κούτουλας 2, Ζαχαρίας, Καλατζής, Μπαρτζώκας, Ντιμπ 5, Θυμνιός 12, Καραδολάμης 8 (2), Ντρομπάρης, Γκαβανόπουλος 18 (2), Κουκουνιάς 2, Τασόπουλος 17.

Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Παπαδάτος – Μεγαγιάννης) : Πασπαλάς, Μελλισουργός, Βελιζιώτης, Γραμματικός 20 (5), Σπυρόπουλος 5 (1), Βούζας 14 (1), Λάβαρης 4, Δορκοφίκης 6, Μιχαλόπουλος 2, Ανέστης 2, Ζούκας, Χρυσανθίδης.



ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ – ΑΕΝΚ 102-79

Δεκάλεπτα: 35-14, 56-39, 84-58, 102-79

Διαιτητές: Πόντας-Ορφανός Ι.

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Καλλίλας 3, Κουκάς 7 (1),  Κωνσταντώνης 3 (1), Πέττας 37 (5), Μαυροειδάκος 9, Λυκογιάννης 4, Κατιάκος 8, Καραβανάς 8, Καρασταμάτης 11(3), Παπαδολιάς 12 .

Α.Ε.Ν.Κ.( Λιόγας, Λαδικός): Καμαριανός 17, Μοσχοβίτης 16 (2), Κεφαλάς 7 (1), Ντουζίδης 5 (1), Χαϊκάλης 9 (3), Μανούσος 4, Χατζηνικόλας 8, Ψαρόπουλος 7, Ρέκας 6.





ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 63-56

Δεκάλεπτα : 13-17, 26-31, 40-42, 63-56

Διαιτητές : Σκούτας – Ραχιώτης

Παγκράτι (Χούμπαυλης) : Γιαννίκος 11 (1), Καυκής 12 (1), Χριστόπουλος 2, Γεωργοπαπαδάκος 10, Κούτρας 2, Μήτσιαλος 9 (1), Λυτόπουλος 6, Ξιούρας 5 (1), Μπένος 4, Γερονίκος 2.

Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης) : Αβραμίδης 11 (1), Νικολακόπουλος 7 (1), Κελαϊδής 3, Ηλιάδης 9, Ρόκας, Ζούμπος 3 (1), Τζιάλλας 14, Στέφος 4, Δούκας, Ματζιώρης 5.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 91-86

Δεκάλεπτα: 22-18, 46-41, 61-64, 91-86

Διαιτητές: Τσάτσης-Σπυρόπουλος

Μανδραϊκός (Μπεκές): Τζιβελέκας 8 (1), Κωτσόπουλος, Παπανικολάου, Κούσουλας 5, Καραμπάτσος 17 (3), Γκαιτάσοφ 12, Ντότσι, Παπαλάμπρος, Μουστόπουλος 11, Βαφίας 6, Γεωργοπαπαδάκος 10 (2), Ψυλέας 22 (2).

Πρωτέας Βούλας (Ποδαράς, Τερζής): Μπάλας 3 (1), Αγγελόπουλος 11, Ματαλιωτάκης 9, Παπάδης 3 (1), Ματσάγγος, Αθηνιώτης 4, Αυγενικός 26 (2), Τοπάλης 11 (3), Βαρδαβάς 8, Γάργαλης 6, Καματερός 1, Μόρφης 5 (1).


Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 6 αγώνες)

Τρίτων 5-1 11
Ιωνικός Ν. 5-0 10*
Ηράκλειο 4-2 10
Δάφνη Δ. 4-1 9*
Πρωτέας Β. 3-3 9
ΕΦΑΟΖ 3-3 9
Ιπποκράτης 3-3 9
Διαγόρας Δρ. 3-3 9
ΚΑΟΚ 3-3 9
Παγκράτι 3-3 9
Μανδραϊκός 3-3 9
Πανερυθραϊκός 3-3 9
ΑΕΝΚ 2-4 8
Πανελευσινιακός 1-5 7
Ικαρος Ν.Σμ. 1-5 7
Κορωπί 1-5 7


* Εχουν έναν αγώνα λιγότερο

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (7η, 19/11)

Ιπποκράτης Κω-Διαγόρας Δρυοπιδέων

ΑΕΝΚ-ΕΦΑΟΖ

Πανερυθραϊκός-ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος

Πρωτέας Βούλας-Ηράκλειο

ΚΑΟΚ-Παγκράτι

Πανελευσινιακός-Δάφνη Δαφνίου

Ίκαρος Νέας Σμύρνης-Κορωπί

Ιωνικός Νικαίας-Τρίτων



2ος Όμιλος

Χαρίλαος Τρικούπης και Ίκαροι Σερρών έκαναν από μία νίκη ακόμη και συνεχίζουν να συγκατοικούν στην κορυφή της βαθμολογίας με 5-1.

ΚΑΒΑΛΑ – ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ 91-72

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-18, 44-38, 67-56, 91-72

Διαιτητές: Σιμητόπουλος – Θεοδώρου

ΚΑΒΑΛΑ (Καραπιπερίδης) : Ερεβμπενάγκιε 6, Παντόπουλος 3 (1), Μιχάλογλου 12 (3), Καπινιάρης 8 (2), Τάγαρης 4, Πλιούκας 17 (4), Αθανασιάδης 10 (1), Κουμλέλης 19 (1), Πιεβάλιτσα 5 (1), Καραθανάσης , Χονδρόπουλος , Παπάς 7.

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ (Πλατής) : Αμπατζίδης 8 (1), Τσιμπής 4, Τζουβάρας 5 (1), Μαυρίδης 8 (1), Καραμπέκης 9 (1), Μυλωνίδης 7 (1), Κιγμέτογλου 14 (1), Θεοδωρίδης 5, Δανάκης 12, Σικαλίδης.



ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΠΕΥΚΩΝ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 70-59

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-13, 40-30, 57-45, 70-59

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ.-Μελανίδης

ΜΑΧΗΤΕΣ (Γεροφωτης): Βογιατζής 12 (4), Καραγιαννίδης 2, Αρνίδης 5 (1), Δήμας 13 (1), Χατζημιχαηλίδης 2, Κωνσταντινίδης 16, Μπάκος 2, Παπαδόπουλος 2, Βαγιάτης , Βαϊντέρλης Βελισσαρίου 14 (1).

ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Χατζούδης): Σπύρας 5 (1), Μητσάκης 4, Καραμανώλης 7 (1), Δελίδης 5 (1), Σαμάρας 5 (1), Φλιάτης Ι., Λευκαδίτης 15, Φλιάτης Γ. 7 (2), Πολιτόπουλος, Δασκαλοπουλος 11.



ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ 90-65

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-15, 48-35, 69-49, 90-65

Διαιτητές: Τζίμα- Σιταρίδης

Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛΙΑ(Γκαιτατζής): Πουλιανίτης, Πρωτούλης 6, Βλάχος 9 (1), Λεμονάκης 3, Γαλανίδης 8 (2), Ζαφειρούδης 3, Ξενιτίδης 4, Σταματογιάννης 26 (1), Ζώτος 14 (1) , Βεργίνης 9 (1), Καραποστόλου 8 (1).

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ (Οκλαλιώτης): Πετρίδης 4, Μαρκίδης 8 (1), Μαραπίδης 5 (1), Παπαδόπουλος, Κουλαξής 11, Πεταλωτής 1, Μηντζαρίδης, Μάντσος 10 (2), Μπατάκος 5, Παναγιώτου 6, Κοτζαγιάννης 15.



ΑΓΡΙΝΙΟ – ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 62-81

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-19, 25-35, 43-58, 62-81

Διαιτητές:Ζακεστίδης-Μηλαπίδης

ΑΓΡΙΝΙΟ (Μυριούνης): Τασσόπουλος 3, Μπερερής 2, Μουρατίδης 17 (3), Κυριλής Δ. 5 (1), Ρέντζιος, Γκρέκας 6, Μήτσου 7 (2), Σταύρου 8, Κασάμπαλης 14, Τάγκας.

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡ. (Δημητριάδης) Γυφτάκης 3, Βουρνάς 5 (1), Λειβαδάς 3 (1), Ντόβας 8, Μουράτογλου, Σταυρόπουλος 13 (1), Περρωτής 18, Τριπολίδης.Δ, Καραγκιολίδης 13, Αδαμόπουλος 7, Πολίτης 18 (4).



Γ. Σ. ΤΙΤΑΝΕΣ – ΕΛΙΜΕΙΑ 71 – 76

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-21, 35-46, 51-60, 71-76

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου – Γαζέτας

Γ. Σ. ΤΙΤΑΝΕΣ (Φόρος): Κουσιάντζας 2, Μπιζιώτης 2, Τσούμας, Γεωργαντζάς 16 (1), Κατσαδούρος, Μηλιώνης 9 (1), Τζιμούρτος, Αντωνίου 7, Μακρής 3 (1), Μούμογλου 2, Μανδαλάκης 25 (1), Αποστολάκης 5.

ΕΛΙΜΕΙΑ (Δημόπουλος) : Τσιρέκας, Σταυράκης, Μαλούτας 16 (3), Σούπουρας 6 (2), Τσιάμης, Πεχλιβανίδης, Τσούκας 5 (1), Νικολάου 15, Μαλούτας 19, Μακρής 15 (2), Τσιμίδης.



ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ – ΓΕΦΥΡΑ   70-66

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-15, 42-38, 55-55, 70-66

Διαιτητές: Ντούρας, Μπακάλης

ΙΚΑΡΟΙ Σ. (Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης, Γρίψιος 5, Σιδερίδης 6 (2), Γεωργιανός 5 (1), Γκάτζιας 18 (4), Φωτόγλου 10, Στρατής 3, Γκούτζιας, Θολιώτης, Κακιούζης 23.

ΓΕΦΥΡΑ   (Καραμουσαλίδης): Καζαμίας 2, Νικολαϊδης 9 (1), Γιαμουκής 6, Γαρέζος 11 (2), Παπαδόπουλος 5 (1), Σιώπης 16 (3), Ταουσάνης 9, Σιώμος 8.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ - ΦΑΡΣΑΛΑ59- 52

Δεκάλεπτα: 18-16, 31-27, 47-38, 59-52

ΕΡΜΗΣ Λ. (Τσούρμας): Μίνου 11 (1), Ελευθεριάδης 6 (1), Τοπουζίδης 4, Μάρουσιτς 6, Παρίτσης 3, Πιλκούδης 4, Δημητράκας 8 (1), Γκαμούρας 17, Αβοκάτο, Καϊκλής, Μέλιος, Χριστοδούλου.

ΦΑΡΣΑΛΑ (Πέρκος) Σαββίδης 3 (1), Ντίνος 4, Νικολόπουλος 5 (1), Μακρής 10, Σιόλογκας, Αναγνωστόπουλος Γ. 18 (2), Χαιρετίδης 3 (1), Λούτας Στ., Καραδήμας, Συνετός, Λιούπης.


Η βαθμολογία:

1. Χαρίλαος Τρικούπης 11 (5-1)

2. Ίκαροι Σερρών 11 (5-1)

3. Ερμής Λαγκαδά 10 (4-2)

4. Μαχητές/Πειραματικό  10 (4-2)

5. Ανατόλια 9 (3-3)

6. Στρατώνι 9 (3-3)

7. Φάρσαλα 9 (3-3)

8. Καβάλα 8 (3-2)*

9. Ευρώπη Πευκοχωρίου 8 (3-2)*

10. Ασπίδα Ξάνθης 8 (3-2)*

11. ΓΑΣ Χαλκηδόνας 8 (2-4)

12. Αγρίνιο 8 (2-4)

13. Γέφυρα 6 (1-4)*

14. Ελίμεια  6 (1-4)*

15. Τιτάνες Παλαμά 5 (0-5)*

*Οι ομάδες έκαναν τα ρεπό τους
Μη ξεχνάτε το διαγωνισμό μας .Μια μεγάλη ευκαιρία να αποκτήσετε τα λάδια και τα ελαστικά του αυτοκινήτου σας , τουλάχιστον για μια 3ετία.
Κάντε Like , Share και tag έναν φίλο σας . Τόσο εύκολα και τόσο απλά  στο διαγωνισμό που υπάρχει στη σελίδα μας στο facebook GrSpotakia.

ΦΟΡΜΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

Όνομα

Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο *

Μήνυμα *