ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ 1320€ - ΞΕΝΟΙΑΣΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ 3ΕΤΙΑ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

Ατομικές προπονήσεις μπάσκετ υπό της οδηγίες των coach Δημήτρη Ιωαννίδη και Σταύρου Γουναρίδη

Ο ΑΣ Μακεδονικός γνωρίζοντας απόλυτα την θέληση των αθλητών και αθλητριών να εξελιχθούν στο μπάσκετ, βελτιώνοντας τις τεχνικές  αδυναμίες τους, την φυσική τους κατάσταση και τη δύναμή τους, πραγματοποιεί για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά το πρόγραμμα ατομικών προπονήσεων υπό τις οδηγίες των έμπειρων προπονητών Δημήτρη Ιωαννίδη και Σταύρου Γουναρίδηστο κλειστό γήπεδο του Μακεδονικού. Η ατομική προπόνηση είναι ιδανική για αθλητές-τριες , οι οποίοι επιθυμούν να επικεντρωθούν και να τελειοποιήσουν συγκεκριμένους τομείς που χρειάζονται βελτίωση. Τα ιδιαίτερα μαθήματα μπάσκετ ,μεταξύ άλλων, εστιάζουν στον χειρισμό της μπάλας , σε τεχνικές shooting, στην ισορροπία του σώματος και στις γρήγορες και δεξιοτεχνικές κινήσεις , σε αρχές άμυνας και στην βελτίωση και διατήρηση της αντοχής και της μυϊκής δύναμης. Επίσης, οι προπονητές εξετάζουν τις κινήσεις των αθλητών κοντά και μακριά από το καλάθι και βοηθούν στην αυτοπεποίθηση και στην μαχητικότητα κάθε αθλητή/-τριας. Σκοπός των προπονήσεων είναι η ανά…

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 12/11/2017


1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 5ης Αγωνιστικής

Ανταγόρας Κω-Ελευθερία Μοσχάτου 28-66
Μελίσσια-ΕΦΑΟ Ζωγράφου  54-50
Αγία Παρασκευή-ΓΣ Ηλιούπολης  54-41
ΟΑ Χανίων-Αρης Πετρούπολης  65-75
Προφήτης Ηλίας-ΓΑΣ Καλυβίων  54-84 (παρ.)
Σπόρτιγκ-Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Αναβλήθηκε για τις 22/11)

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ανταγόρας Κω – Ελευθερία Μοσχάτου 28-66
Διαιτητές: Ασημακάκη- Μπακετέα
Δεκάλεπτα: 8-15, 16-29, 18-48, 28-66
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Παπούλης, Τάγκαλος): Κουζούκα, Γαλαχουσίδη, Κασάπογλου 3, Σαράγια 1, Πατμίου, Βελούδου 10(1), Τόσκα 2, Σβύνου 2, Στάκκου 2, Δρεττάκη 8, Μαρκόγλου, Χατζηνικολάου.
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου): Τζουγκράκη 17(2), Χελιώτη 9, Μίχου 9(1), Ζαχαράκη 6, Σπαθάρη 13(3), Καλάγια 4, Μπάμπη, Ορφανού, Ξεπαπαδέα 6, Καρανάσου 2.

Προφήτης Ηλίας – Καλύβια 54-84
Διαιτητές : Γαρίνη, Τζίμης
Δεκάλεπτα : 11-27, 22-49, 40-62, 54-84
ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ( Χλιαουτάκης): Παπαϊωάννου 2, Δροσωτάκη 9(1), Σπύρη 2, Τζάρου 1, Νεαρχάκου 5(1), Κουτσοδήμου 2, Οικονομάκη Κ. 13, Οικονομάκη Ζ. 10, Αρχοντάκη, Πούλη 8, Τσελεπίδου 2.
ΚΑΛΥΒΙΑ (Αναγνώστου, Κωτσάκη): Παζαρίδη 6(1), Σταμάτη 16, Καμμένου 6(1), Κοντογιάννη 8(2), Ρεντζεπέρη 10, Αξιοπούλου 4(1),  Πολίτη, Μαστρογιαννίδου 6, Καλημέρη 16, Τσουκαλά 12.

ΟΑ Χανίων – Αρης Πετρούπολης 65-75
Διαιτητές: Ντάνος , Τσαλκιτζής
Δεκάλεπτα : 14-15 26-37, 40-62 , 65-75
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Κασικτσόγλου, Δημητρουλάκη):  Δασκουλίδου, Χαλυβίδου, Παπαμαρκάκη 3(1), Κασσωμένου 4(1), Ακρίβου 10(1), Κουφογιάννη 22, Καζαντζή 12(2), Σκουμπάκη, Ψυχογιού 14(2), Σκορδυλάκη, Φραντζεσκάκη
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Γιαννουλάκης , Τσουμάνη): Γούλα Φ.,  Ναβροζίδου 8(1), Γούλα Π., Μαρίνη 12(1), Βιντζιλαίου 21(1), Καββαδία, Πλούμπη 14, Αρβανίτη 4, Ανωγειανάκη 14(1), Λίγκρη, Φάσουρα 2, Κομματά.

Αγία Παρασκευή – Ηλιούπολη 54-41
Διαιτητές: Καλαϊτζάκης, Δαβιδέλης
Δεκάλεπτα : 10-13, 23-26, 39-30, 54-41
ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος Σταρτάκος): Πεσκατζίου 2, Γκάνια, Γρίσπου 11(2), Βαμβακά 11 Κλείτσα 12(2), Πετυχάκη Σ. Πολιτοπούλου 10(2), Πετυχάκη Χ. 6, Αμίτση , Κούκη
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης , Στανέλος): Ευαγγελάτου, Κουταλιανού 1, Θεοδώρου 5, Καλοπίτα, Πράπα 12, Πετράκη 2, Στεφάνου, Βιντσιλαίου 5, Οικονομίδου 18 , Ντάνου 9(1)

Μελίσσια – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 54-50
Διαιτητές: Ναστούλης, Ρεμουντάκης
Δεκάλεπτα: 11-14, 16-27, 34-37, 46-46 (κ.α.), 54-50 (παρ.)
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα - Οικονόμου): Καραβέλη 8, Σατρατζέμη 4 (1), Δούρου 8 (2), Κοιλιαρίδη 15 (2), Χιώτη 10, Θεοδώρου 1, Γιαννακοπούλου 8, Κανέλλου, Αθανασίου
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος): Βυζεντίνη 2, Μάλλιου, Ζουμπεράκη, Ισκιόγλου 16, Ζουρνή 10, Πατέρα 1, Κελλάρη 17 (3), Μάνου 4, Βάσιου

Η βαθμολογία

1. Ελευθερία Μοσχάτου 10
2. Μελίσσια 9
3. ΓΑΣ Καλυβίων 8
4. Σπόρτιγκ 8
5. Αγία Παρασκευή  8
6. Αρης Πετρούπολης  8
7. ΓΣ Ηλιούπολης 7
8. ΟΑ Χανίων 7
9. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 6
10. Ανταγόρας Κω 6
11. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 5
12. Προφήτης Ηλίας 5
*Σπόρτιγκ και Κρόνος Αγ. Δημητρίου έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 19/11)

ΟΑ Χανίων-Σπόρτιγκ
Αρης Πετρούπολης-Αγία Παρασκευή
ΓΣ Ηλιούπολης-Μελίσσια
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Ανταγόρας Κω
Ελευθερία Μοσχάτου-Προφήτης Ηλίας
ΓΑΣ Καλυβίων-Κρόνος Αγ. Δημητρίου


2ος ΟΜΙΛΟΣ
Αποτελέσματα 5ης Αγωνιστικής

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Ηρακλής 57-65
Πιερικός Αρχέλαος-Ασπίδα Ξάνθης 74-48
Απόλλων Καλαμαριάς-Ολύμπια Λάρισας  61-41
Τιτάνες Δράμας-Πανσερραϊκός  56-44
Αρης-ΕΟ Σταυρούπολης 54-21
ΑΕ Πυλαίας-Ναύαρχος Βότσης 65-46

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αρης – ΕΟ Σταυρούπολης 54-21
Διαιτητές: Αναστασιάδης-Θρασυβουλίδης
Δεκάλεπτα: 8-7, 27-8, 39-18, 54-21
ΑΡΗΣ (Κουλακιώτης-Ξενίδης): Μπερμπέρη 3(1), Καραβέλη 3(1), Κωστανάκη 2, Γράψα 10, Κωφοκώτσιου 4, Βαντσιούρη 8, Γκρίτζαλη 4, Βεντούρα 10, Πλατσά 6, Λαγκαδιώτου 2, Γκομπετζίσβίλι 2, Αβρονιδάκη.
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δρακουλίδης): Γρηγοριάδου 2, Μουρατίδου, Χαλκίδου 3, Χατζηστρατή, Πεχλιβανίδου Δ. 2, Πεχλιβανίδου Σ., Βέκιου 3(1), Κανέλλογλου, Δεληγιάννη, Γούτη 11(3), Αντωνιάδου.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – Ηρακλής 57-65
Διαιτητές: Δέλλας, Τσάνταλη Ειρ.
Δεκάλεπτα: 16-13, 29-29, 38-50, 57-65
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Εμμανουηλίδου 7(2), Καλομιτσίνη 11(1), Κουλακιώτη 8, Τζίκου 12, Παπαδάκη 16, Βασλαματζή 3.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Λαμπρόπουλος): Παπαβασιλείου 6, Τσουμπερλή 2, Ελευθεριάδου 6(2), Θωμά 14(4), Τζιότζιου 9(1), Γιαννούδη 4, Μυγδαλιά 15, Δημητριάδου, Λογδανίδου 9.

Πιερικός Αρχέλαος – Ασπίδα Ξάνθης 74-48
Διαιτητές: Αθανασιάδης, Δικταπανίδη
Δεκάλεπτα: 19-4, 32-17, 54-30, 74-48
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Δαβιτίδου 4, Λεκάι, Αμβρακίδου, Ζουγκουρίδου 26 (1), Φλώρου 19, Γκοτζαμάνη 2, Λάππα 4, Μπαγκλαρίδου, Καρατάσιου 1, Μουστακίδου 14, Δημητριάδου 2, Γκρίτζαλη 2.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Βαρελτζή 4, Τσακίρη 8, Βασιλειάδου, Σακουλάκη 18 (2), Καραλή 1, Σιγιώργη 2, Σουλιώτη 13, Καρακώστα 2.

ΑΕ Πυλαίας – Ναύαρχος Βότσης 65-46
Διαιτητές: Παπαδοπούλου Κ.-Ηλιόπουλος
Δεκάλεπτα: 25-14, 36-21, 48-30, 65-46
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ  (Λίτσου-Γιάνναρος): Μπαλλά 3, Πετρίδου 4, Κατσαμούρη 6, Λάλου 4, Σταμπή 11(1), Καραμπατζάκη 17(1), Παπαρδέλα 3, Τζήμου 6, Πλουμπή 1, Βατσιτσίδου 10(1), Σακκά.
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης-Μακροδημητρίου): Χρυσοστομίδου 5, Καζαντζή Σπ. 6, Αραμπατζή 4, Κουκουτσάκη 1, Καζαντζή Στ. 13, Γλάρου, Τερεζή Ν., Παπανικολάου 9(1), Τσελεμπή 8.

Απόλλων Καλαμαριάς – Ολύμπια Λάρισας 61-41
Διαιτητές: Γιαννούλης Αν.-Νέδογλου
Δεκάλεπτα: 22-14, 38-23, 53-29, 61-41
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Ιγγλέζου, Αντωνιάδου 24(4), Τσίτσου 13(2), Παλάνη, Οικονόμου 2, Αρσένογλου, Ακσεχέρογλου, Σιφναίου 6, Διαμαντίδου 6, Καϊμακτσή 8(1), Παπαϊωάννου 2.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Δολαψάκη 2, Σολωμού 2, Σουλιώτη 12(1), Ντριστέλα, Παπαστεργίου 1, Λιάσκου, Κουτσουνούρη 8, Σκαρλή, Μαγδαλιανίδου 2, Μπενέκη 14.

Τιτάνες Δράμας – Πανσερραϊκός 56-64
Διαιτητές: Κολοκυθάς-Γιαννούλης
Δεκάλεπτα: 11-12, 29-20, 50-27, 56-44
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης):  Τερπλίδου, Μαραγκού 8, Καριώτη,  Σαμολαδά 10(2), Γαϊτάνη Α. 10, Τζιαμπάζη 14(4), Γαϊτάνη Ε. 5(1), Γιαντσιώρη 9, Αθανασιάδου, Βαρσάμη, Αρσένογλου Μ.
ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ (Δώδος): Χωλοπούλου 6, Πιτσιάβα 9(1), Τσάντα 13(3), Πελτέκη 3, Χύσα 2, Μπακιρτζίδου 8, Κίναλη, Γκανάτσιου 1, Νασιάκου 2.

Η βαθμολογία

1. Αρης 10
2. Απόλλων Καλαμαριάς 9
3. ΑΕ Πυλαίας 9
4. Ηρακλής 9
5. Τιτάνες Δράμας 8
6. Πανσερραϊκός 8
7. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 7
8. Ολύμπια Λάρισας 7
9. Πιερικός Αρχέλαος 7
10. Ναύαρχος Βότσης 6
11. Ασπίδα Ξάνθης 5
12. ΕΟ Σταυρούπολης 5

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 19/11)

Τιτάνες Δράμας-ΑΕ Πυλαίας
Πανσερραϊκός-Απόλλων Καλαμαριάς
Ολύμπια Λάρισας-Πιερικός Αρχέλαος
Ασπίδα Ξάνθης-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου
Ηρακλής-Αρης
ΕΟ Σταυρούπολης-Ναύαρχος Βότσης
Κάντε Like , Share και tag έναν φίλο σας . Τόσο εύκολα και τόσο απλά  στο διαγωνισμό που υπάρχει στη σελίδα μας στο facebook GrSpotakia.

ΦΟΡΜΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

Όνομα

Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο *

Μήνυμα *