ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ 1320€ - ΞΕΝΟΙΑΣΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ 3ΕΤΙΑ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

Αποτελέσματα - Βαθμολογίες Β εθνικής μπάσκετ ανδρών


Τα αποτελέσματα:

Ιπποκράτης Κω-Ιωνικός Ν. 61-70

ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Δάφνη Δ. 72-77

Πανερυθραϊκός-Τρίτων 72-80

Πρωτέας Β.-Κορωπί 75-66

ΚΑΟ Κορίνθου-Διαγόρας Δρ.71-78

Παγκράτι-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 67-99

Ηράκλειο-Μανδραϊκός 77-76

Πανελευσινιακός-Ίκαρος Ν. Σμ.68-60



Τα φύλλα αγώνα:



ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 61-70

Δεκάλεπτα: 10-22, 24-38, 46-52, 61-70

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Καρπάνος

Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Καραθωμάς, Τρύπας 3(1), Ονάσογλου 19(4) , Σκούφης 8(1) , Κουμπούρας 10, Παπαδημητρίου 6(2), Λεκάκης, Χαρίσης 11 , Ασημακόπουλος 3 , Τσακαλέρης 2, Γερογιάννης, Καταβαίνης.

Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης): Βασιλόπουλος Θ.,Καράμπουλας 24(2) , Βουγιούκας, Κατράνης, Πετροδημόπουλος 4 , Μπατής 5(1) , Κανονίδης 22(5) , Κατούφας 4 , Βασιλόπουλος 11(2), Κοντραφούρης, Κουντουράς, Παπαδόπουλος.



ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ – ΤΡΙΤΩΝΑΣ 72-80

Δεκάλεπτα: 24-20, 31-44, 63-68, 72-80

Διαιτητές: Ζακεστίδης, Γιακείμη

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 3, Στεργίου, Καλλιανιώτης 20 (5), Δερμιτζάκης 4, Τσακίρης, Σκάνδαλος 9 (2), Γιαουρτόγλου 20 (3), Λέπουρης 2, Τσικόπουλος, Αντωνίου 3 (1), Μακρόπουλος 7 (10 ριμπ.), Σταθόπουλος 4.

Τρίτωνας (Μιχελάκος): Ευστρατίου, Κούτουλας 12 (2), Φράγκος, Καλαντζής 2, Ντιμπ 15 (3), Θυμνιός 4, Καραδολάμης 20 (2), Γκαβανόπουλος 19 (2), Κουκουνιάς 5, Τασόπουλος 3.



ΝΕΑ ΚΗΦΗΣΙΑ – ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 72-77

Δεκάλεπτα: 21-20, 41-42, 51-60, 72-77

Διατητές: Θεοδωρόπουλος-Μηλαπίδης

Νέα Κηφισιά (Λιόγας): Καμαριανός 10, Μοσχοβίτης 14 (2), Κεφαλάς 13 (1), Χατζηνικόλας 14 (1), Πρέκας 2, Χαϊκάλης, Ντουζίδης, Ψαρόπουλος 19 (2).

Δάφνη Δαφνίου (Ρήγγας): Γκίνης 15 (2), Μιχόπουλος 13 (3), Τσιάκος 10, Γεωργούτσος 12, Διαμαντόπουλος 4, Καπώνης 15 (3), Σοφρωνάς 6, Γκιουζέλης 2.



ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΚΟΡΩΠΙ 75-66

Δεκάλεπτα: 17-18, 38-36, 54-53 , 75-66

Διαιτητές: Καλογερόπουλος-Φασόλης

Πρωτέας Βούλας (Ποδαράς, Τερζής): Μπάλας 5 , Αγγελόπουλος 24 (5) , Αθηνιώτης 4 , Ματαλιωτάκης 11, Βαρδάβας 2, Κρανιάς, Αυγενικός 13(1), Τοπάλης 9 (1) , Καματερός ,Γάργαλης 2 ,Τσακναρίδης, Παπαδής 5 (1) .

Κορωπί (Κατσούνης, Κουκουζέλης): Δενδρινός 12 (2), Μπόγδανος 5, Γκοντόπουλος 4 (1), Σερέτης 3, Αγόρης 9 (2), Σιμιτζής, Σπανός 12 (1), Θεοδωράκος, Μαλτέσιος 19, Παπαθεοδώρου, Γκίνης 2, Πετς.



ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΕΦΑΟΖ 67-99

Δεκάλεπτα: 17-19, 37-46, 51-76, 67-99

Διαιτητές: Διμπινούδης-Χρηστίδης Ηλ.

Παγκράτι (Χούμπαυλης) : Ξιούρας 7 (1), Καυκής 3, Γιαννίκος 10 (2), Γεωργοπαπαδάκος 12 (2), Κούτρας 1, Μήτσιαλος 8, Τζάτζας 2, Λυτόπουλος 6, Φάσουρας, Χριστόπουλος 8 (1), Μπένος 10, Σφακάκης.

ΕΦΑΟΖ (Ζήβας) : Παπαφλωράτος 2, Εμμανουηλίδης 15 (2), Γκαβασιάδης 20, Κοψιάς 8, Γρατσιάτος 12 (1), Αλεξανδρόπουλος 5 (1), Σαμοθράκης 10, Καστανιώτης, Στάθης 2, Τσιτσιγιάννης 3, Υφαντής 3, Παπαρέγκας 19 (4).

ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 77-76

Δεκάλεπτα: 21-19, 38-33, 58-49, 77-76

Διαιτητές: Ρίζος-Νάστος

Ηράκλειο (Μακράκης): Σταμπουλής 4, Μποχωρίδης 21 (2), Λάκκας 12, Πετράκης 2, Λιανός 22 (3), Πρωτογεράκης 2, Καλατζής, Χάλαρης 11, Παπαδάκης 3, Μαραγκουδάκης.

Μανδραϊκός (Μπεκές): Τζιβελέκας 11, Κούσουλας 5 (1), Καραμπάτσος 10 (2), Γκαϊντάσοβ 9, Ντότσι, Γεωργοπαπαδάκος 15 (4), Μουστόπουλος 5, Βαφίας 6, Παπαπέτρος, Ψυλέας 15.



ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 68-60

Δεκάλεπτα: 28-13, 43-33. 57-44, 68-60

Διαιτητές: Στρέμπας-Αναστασίου

Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 5 Νικολακόπουλος 25 (5), Κελαϊδής 2, Ηλιάδης 6 (2), Ρόκας, Κεφάλας, Ζούμπος , Τζιάλλας 8, Στέφος 8, Δούκας 3, Ματζιώρης 11 (2), Χόρτσας.

Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Παπαδάτος): Πασπαλάς 2, Μελισσούργος 1, Βελιζιώτης 12 (1), Γραμματικός 14, Σπυρόπουλος 3 Ανέστης , Βούζας 9 (1), Λάβαρης , Δορκοφίκης 5, Μιχαλόπουλος 4, Ζούκας.



ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 3 αγώνες)

1. Ιωνικός Ν. 3-0 6

2. Τρίτων 3-0 6

3. Δάφνη Δ. 3-0 6

4. Μανδραϊκός 2-1 5

5. Ιπποκράτης 2-1 5

6. Ηράκλειο 2-1 5

7. Διαγόρας Δρ. 2-1 5

8. ΕΦΑΟΖ 2-1 5

9. Παγκράτι 1-2 4

10. ΚΑΟΚ 1-2 4

11. ΑΕΝΚ 1-2 4

12. Πανελευσινιακός 1-2 4

13. Πρωτέας Β. 1-2 4

14. Πανερυθραϊκός 0-3 3

15. Ικαρος Ν.Σμ. 0-3 3

16. Κορωπί 0-3 3





Η επόμενη αγωνιστική (4η, 29/10):



Δάφνη Δαφνίου-Ιπποκράτης Κω



Τρίτων-ΑΕΝΚ



Κορωπί-Πανερυθραϊκό



Διαγόρας Δρυοπιδέων-Πρωτέας Βούλας



ΕΦΑΟΖ-ΚΑΟ Κορίνθου



Μανδραϊκό-Παγκράτι



Ηράκλειο-Πανελευσινιακός



Ιωνικός Νικαίας-Ίκαρος Νέας Σμύρνης



2ος Όμιλος

Οι Ίκαροι Σερρών πήραν τη νίκη με 71-70 από το Ανατόλια, ενώ η Ασπίξα Ξάνθης πήρε το εκτός έδρας αποτέλεσμα από Στρατώνι

Οι αγώνες αναλυτικά

ΣΤΡΑΤΩΝΙ-ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ     70-74
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-22, 27-34, 49-46, 60-60 (κ.δ.)  70-74
ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Χατζούλης): Σπύρας, Μητσάκης 1, Καραμανώλης, Δελλίδης 19 (4), Σαμαράς 4, Φλιάτης Ι. 10 (1), Λευκαδίτης 17 (2), Φλιάτης Γ. 3, Πολιτόπουλος, Δασκαλόπουλος 16 (2).
ΑΣΠΙΔΑ Ξ. (Ιωαννίδης): Αμούντζιας 4 (1), Παπαδάκης 5, Γρούδος 7 (1), Τσιόγκας 8 (2), Κλωνάρας 2, Σαββίδης, Κουτσογιάννης 18 (1), Γκέλιος 25 (3), Απιδόπουλος 5, Θεοδωρίδης, Μασμανίδης.



ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ - ΑΝΑΤΟΛΙΑ    71-70
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-18, 42-38, 59-52, 71-70
ΙΚΑΡΟΙ (Ποργιόπουλος): Γρίψιος 19(5), Γεωργιανός 13, Τράκας 5, Γκάτζιας 15, Φώτογλου 2, Κακιούζης 17, Δαλαγκόζης, Γκούτζιας, Θολιώτης, Στρατής, Κεμανετζής.
ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαϊτατζής): Πουλιανίτης, Πρωτούλης 4, Βλάχος 5(1), Λεμονάτης, Γαλανίδης 12(4), Ζαφειρούδης 2, Συμεωνίδης 2, Ξενιτίδης, Σταματογιάννης 7, Ζώτος 20, Βεργίνης 3, Καραποστόλου 15

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ    57-51
Δεκάλεπτα: 16-20, 25-30, 39-37, 57-51

ΕΡΜΗΣ (Τσούρμας): Καϊκλής 2, Αμπατζάς 14 (1), Μήνου 2, Ελευθεριάδης 3 (1), Τοπουζίδης 11 (3), Μάρουσιτς 2, Παρίτσης 9, Πιλκούδης 5, Γκαμούρας 8, Κοτσιάνος 1.
ΜΑΧΗΤΕΣ (Γεροφώτης): Βογιατζής 11 (3), Αρνίδης, Δήμας 13 (3), Χατζημιχαηλίδης, Κωνσταντινίδης 2, Μπάκος 7 (2), Παπαδόπουλος 10, Βαγιάτης, Βαϊντέρλης, Βελισσαρίου 6 (2).

ΦΑΡΣΑΛΑ-ΑΓΡΙΝΙΟ 70-64
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19 – 15, 38 – 34, 52 – 53, 70 – 64.

Γ.Σ. ΦΑΡΣΑΛΩΝ (Πέρκος): Αναγνωστόπουλος Γ. 22(5), Αναγνωστόπουλος Χ. 2, Σιόλογκας 11, Νικολόπουλος 17(3), Μακρής 3, Σαββίδης 11(1), Χαιρετίδης 2, Συνετός 2, Ντίνος, Λιούπης, Λιούτας, Καραδήμας.
Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Μυριούνης): Τασόπουλος 3(1), Μπερερής 7(1), Κυριλής Θ., Μουρατίδης 6, Γκρέκας 8, Κυριλής Δ., Ρέντζιος, Κασαμπαλής 10, Μήτσου 3, Σταύρου 27(4), Τάγκας.

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ – ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ     72 – 64

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-16 , 37-30, 55-45 , 72-64

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ (Δημητριάδης) : Γυφτάκης 2, Βουρνάς 5, Ντόβας, Ξηρός, Μουράτογλου 2, Σταυρόπουλος 16 (1), Περρωτής 11, Καραγκιολίδης 8, Αδαμόπουλος 5, Πολίτης 23 (5).
Γ. Σ. ΤΙΤΑΝΕΣ (Φόρος): Κουσιάντζας 2, Μπιζιώτης, Τσούμας, Γεωργαντζάς 12 (1), Κατσαδούρος, Μηλιώνης 15 (3), Τζιμούρτος, Αντωνίου, Μακρής 3 (1), Μούμογλου 6, Μανδαλάκης 20 (2), Αποστολάκης 6.


ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ - ΚΑΒΑΛΑ    66-77
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-21, 32-41, 50-58, 66-77
ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ (Κλαλιώτης): Πετρίδης 10, Μακρίδης 9, Σιδηρόπουλος, Μαραπίδης 6 (2), Πεταλωτής 13 (1), Σεφερίδης, Μάντσος 14 (2), Μπαλτακός 5, Κοτζαγιάννης 2, Παναγιώτου 7 (1).
ΚΑΒΑΛΑ (Καραπιπερίδης): Ερεβμπεναζιέ 15 (4), Μιχάλογου 10, Καπινιάρης, Τάγαρης 2, Πλιούκας 11 (3), Αθανασιάδης 9 (2), Κουμλελής 13, Παππάς 17 (5).

ΓΕΦΥΡΑ – ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ 55-65

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-20, 29-31, 38-52, 55-65

ΓΕΦΥΡΑ (Δαμαλής): Καζαμίας, Νικολαϊδης 4, Γιαμούκης, Κολοκοτρώνης, Γαρέζος 5 (1), Παπαδόπουλος 7 (1), Σιώπης 14 (2), Σαραντίδης Γ., Ταουσάνης 2, Σιώμος 9, Αζίδης 2, Μπίσκα 12 (2).

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ ( Πλατής ) : Αμπατζίδης 11 (3), Τσιμπής 3, Τζουβάρας 13, Μαυρίδης 4, Καραμπέκης 11, Μυλωνίδης 6 (2), Κιγμετογλου 3, Σικαλίδης , Θεοδωρίδης 6, Δανάκης 4. 

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 29/10) 
Καβάλα – Χαρίλαος Τρικούπης
Ασπίδα Ξάνθης – Χαλκηδόνα
Αγρίνιο – Στρατώνι
Ανατόλια – Φάρσαλα
Μαχητές Πειραματικού Πεύκων – Ικαροι Σερρών
Ερμής Λαγκαδά – Γέφυρα Ελίμεια -
Πευκοχώρι Ρεπό οι Τιτάνες Παλαμά

Κάντε Like , Share και tag έναν φίλο σας . Τόσο εύκολα και τόσο απλά  στο διαγωνισμό που υπάρχει στη σελίδα μας στο facebook GrSpotakia.

ΦΟΡΜΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

Όνομα

Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο *

Μήνυμα *