ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ 1320€ - ΞΕΝΟΙΑΣΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ 3ΕΤΙΑ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

Παναθλητικός Συκεων - Ολυμπιακός Βόλου 57-54 | Α1 Γυναικών |Pics

Ο Παναθλητικός έδειξε  από την αρχή ότι μπήκε αποφασισμένος να κερδίσει το παιχνίδι , προηγούμενος σε όλο το διάστημα με μικρή διαφορά .
Στο πρώτο πεντάλεπτο ο Παναθλητικός πήρε το προβάδισμα με 11-4και ανάγκασε τον Μιχάλη Καπουρνιώτη σε τάιμ άουτ.
Ο Ολυμπιακός άρχισε να επανέρχεται όμως δεν κατάφερε να μειώσει τη διαφορά και το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου βρήκε τους γηπεδούχους να προηγούνται με 21-15.
Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν καλύτερα στο δεύτερο δεκάλεπτο κάνοντας ένα 4-0 , όμως με πολύ καλή άμυνα από την Κυρατζή και τη Σύρρα οι γηπεδούχου ξαναπήραν διαφορά και έκλεισαν το ημίχρονο στο 33-25.
Ο Παναθλητικός κράτησε τη διαφορά έως και 12 δεύτερα από τη λήξη του παιχνιδιού , εκεί όπου ο Ολυμπιακός Βόλου μείωσε σε 55-52.
Στο υπόλοιπο του παιχνιδιού οι δυο ομάδες σκόραραν από δυο πόντους και το παιχνίδι έληξε 57-54.

Παναθλητικός (Ατακτίδης , Μαρβάκης ): Χαιριστανίδου 13, Κιλαζίδου, Κυρατζή 7(1), Σύρρα 8, Κατωπόδη, Νάστου 1, Χέμπεν 8(2), Μπανκστον, Γκλεζάκη, Ριτσί 20.

Ολυμπιακός Βόλου ( Καπουρνιώτης ): Κυριατζίδου 3, Γαλιατσάτου, Ταντουρόφσκα 6(2), Σουλτάνη 6, Αντριους 18(1), Ζέρβα 2, Φέιρμπανκς 4, Κωτούλα 6, Δεληγιάννη 9.