ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ 1320€ - ΞΕΝΟΙΑΣΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ 3ΕΤΙΑ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

ΕΚ Σταυρούπολης - Μαχητές Πειραματικό 47-64 | Εφηβικό | Pics

Ένα κακό παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο με πολλά λάθη και χαμένα εύκολα καλάθια εκατέρωθεν . Ένα δεύτερο ημίχρονο σαφώς βελτιωμένο  από πλευράς Μαχητών Πειραματικού που τελικά πήρε τη νίκη.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η Σταυρούπολη ξεκίνησε πολύ δυνατά .Παρ όλα αυτά μετά το πεντάλεπτο είδαμε ένα κακό μπάσκετ με βεβιασμένες ενέργειες και πολλά λάθη που βρήκε τους γηπεδούχους να προηγούνται με 12-7.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο , κάπως η εικόνα βελτιώθηκε , προς το τέλος .Τα λάθη όμως συνεχίστηκαν και οι Μαχητές  Πειραματικού που έκαναν τα λιγότερα και ήταν πιο αποτελεσματικοί κατάφεραν να πάνε στα αποδυτήρια με ισοπαλία 29-29.

Καλύτερο μπάσκετ στο τρίτο δεκάλεπτο με την ομάδα των Πεύκων να παίρνει μια μικρή διαφορά και να προηγείται στο κλείσιμο  με 41-42, αφού όμως πριν είχε μια διαφορά 5 πόντων 32-37.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Μαχητές πήραν διψήφια διαφορά και την κράτησαν έως το τέλος νικώντας 47-64.

Διαιτητές : Γραικός , Αναστασιάδης

Δεκάλεπτα : 12-7,29-29,41-42,47-64

EΚ Σταυρούπολης (Κουταλίδης) : Σαββίδης , Χατζημανώλης 6, Βασίλη 5, Σταμούλης 2, Κολιντζίκης 7, Κωτσιόπουλος 2, Λαγίδης 1, Καραγιαννάκης , Παπαβασιλείου 24(4), Μπαρμπάκας.

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων : Μπάδης 10(1), Κουτσουκίδης 11, Ριζόπουλος 4, Εφόπουλος 3, Κοχλιαρίδης 4, Φουρκιώτης 3(1), Κουνατίδης 6, Γκούθας 8, Ζάχαρης 7, Παγωνίδης 8, Γεωργούλης.