ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ 1320€ - ΞΕΝΟΙΑΣΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ 3ΕΤΙΑ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

Διήμερο ανοιχτών προπονήσεων στην Ελπίδα Αμπελοκήπων με Γουναριδη

Η ανανεωμένη Ακαδημία μπάσκετ της Ελπίς Αμπελοκήπων συνεχίζει τις προπονήσεις, με την καθοδήγηση του Σταύρου Γουναρίδη.
Με ένα ακόμα διήμερο ανοιχτών προπονήσεων και γνωριμίας θα συνεχίσουν τις προπονήσεις  τα τμήματα υποδομής του μπάσκετ της Ελπίς Αμπελοκήπων προς τους νεαρούς φίλους του αθλήματος με την καθοδήγηση του νέου επικεφαλή της κ.Σταύρου Γουναρίδη! Οι προπονήσεις θα πραγματοποιηθούν στο Σχολικό Γυμναστήριο ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑ (ΠΕΜΠΤΗ 21/6 στις 8.15μμ & ΤΡΙΤΗ 26/6 στις 7.30μμ) και θα απευθύνονται σε αγόρια και κορίτσια γεννημένα από το 2001 έως και το 2010. Οι ανοιχτές αυτές προπονήσεις θα αποτελέσουν την γνωριμία των ήδη εγγεγραμμένων αθλητών του συλλόγου μας με το ΝΕΟ εξειδικευμένο προπονητικό team του Συλλόγου για τη νέα αγωνιστική περίοδο και ταυτόχρονα το κάλεσμα νέων παιδιών για την ένταξή τους στην οικογένεια της Ελπίς Αμπελοκήπων, καθώς θα τους δοθεί η ευκαιρία να γνωρίσουν τη φιλοσοφία και τον τρόπο λειτουργίας μας. Ο νέος επικεφαλής της Ακαδημίας κ. Σταύρος Γουναρίδης κ…

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ - ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 41-49

Πολύ καλό παιχνίδι από τη Χαβαλέ , από την πλευρά του Απόλλων Καρδίτσας , που οργάνωνε έδινε ασίστ και σκόραρε από μακρινή απόσταση ,
Παρ όλα αυτά το παιχνίδι ήταν ντέρμπι . Η Καρδίτσα δεν απέφυγε τα λάθη και η ισοφάριση στο σκορ ήρθε λίγα δεύτερα από το τέλος .

Το σκορ του 1ου δεκαλέπτου 14-14.

Ξέσπασμα από πλευράς Πανσερραϊκού στην αρχή του 2ου δεκαλέπτου και πολύ καλή άμυνα με αποτέλεσμα η ομάδα της Καρδίτσας να μη μπορεί να σκοράρει , μάχρις ότου η Χαβαλέ να δώσει τη λύση και να διαμορφώσει 4.30 για το ημίχρονο , 17-23.

Στο υπόλοιπο του ημιχρόνου η ομάδα της Καρδίτσας έχασε καλάθια που δε χάνονται στον αιφνιδιασμό και σε συνδυασμό με την αποτελεσματικότητα του Πανσερραϊκού το σκορ στο ημίχρονο διαμορφώθηκε στο 20-26.

Στο μισό του 3ου δεκαλέπτου ο Απόλλων Καρδίτσα βγήκε στην αντεπίθεση και μείωσε σε 25-30.

Ο Πανσερραϊκός πήρε διψήφια διαφορά 25-37  στα 13.11 από το τέλος του παιχνιδιού.

Στα τελευταία λεπτά του δεκαλέπτου η Βάγια Μερισιώτη με διαδοχικά καλές άμυνες και καλάθια μείωσε τη δια φορά , κλείνοντας το δεκάλεπτο στο 33-39.

Στα 8.40 από το τέλος ο Απόλλων Καρδίτσας μειώνει 35-39.

Πολύ καλή η Κουτούση , που ξαναδίνει προβάδισμα 35-41 στον Πανσερραϊκό.

Το σκορ στο 37-41 στα 5.30 από τη λήξη του παιχνιδιού .

Η Κουτούση κάνει το 37-43  και η Χαρίση με βολές 39-43 στα 4.00 από το τέλος.

40-43 με μια βολή για τον Απόλλων.

Η Κουτούση ξαναχτυπά 40-45.

Στα 1.50 η Χαβαλέ διαμορφώνει το 41-45.

40 " και τάιμ άουτ.

Βολές για τις Σέρρες 41-47.

Με κλέψιμο της Πελτέκη διαμορφώνεται το τελικό 41-49.

Με αυτή τη νίκη ο Πανσερραϊκός κάνει το 3Χ3 και σε μεγάλο ποσοστό , αν όχι σίγουρα , διασφαλίζει την άνοδό του στην Α2 Γυναικών του Βορείου ομίλου.