ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ 1320€ - ΞΕΝΟΙΑΣΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ 3ΕΤΙΑ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

Μόνο για ένα ημίχρονο ντέρμπι το ΜΕΝΤ - Ναύαρχος Βότσης 76-57 (Φωτορεπορτάζ)

Μόνο στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι στο κλειστό της ΜΕΝΤ έμοιαζε με ντέρμπι , μιας και οι γηπεδούχοι πάτησαν γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο και ανέβασαν τη διαφορά σε διψήφια τιμή.

1ο Δεκάλεπτο: Στα πρώτα λεπτά ο Ναύαρχος Βότσης έκανε  το 0-5 , όμως η ΜΕΝΤ ανασυντάχθηκε και κάνοντας ένα 12-0, ανάγκασε την ομάδα του Βότση στο 1ο τάιμ άουτ (3:40 από το τέλος). Ο Βότσης ανέκαμψε στα εναπομείνοντα λεπτά και μείωσε τη διαφορά στο τρίποντο 16-13.

2ο Δεκάλεπτο: Ο Βότσης συνέχισε την καλή εμφάνιση στα πρώτα λεπτά του δεκαλέπτου και πήρε διαφορά 4 πόντων (16-20) αναγκάζοντας τη ΜΕΝΤ σε τάιμ άουτ. Το τέλος του ημιχρόνου βρήκε τους γηπεδούχους να προηγούνται με 37-31.

3ο Δεκάλεπτο: Με τη ΜΕΝΤ να ανεβάζει τη διαφορά στο σκορ και την ομάδα του Βότση να χάνει τη συγκέντρωσή της , το σκορ διαμορφώθηκε στο 64-39.

4ο Δεκάλεπτο: Η Βιβή Διαβολεμένου χρησιμοποίησε όλες τις παίκτριες , ακόμη και το "Σπόρο" , και με σωστή διαχείριση της διαφοράς , πήρε το ροζ φύλλο αγώνα και έμεινε αήττητη για 22η αγωνιστική , με σκορ 76-57.

ΔΙΑΤΗΤΕΣ : Πλατέλλα - Κασαπίδης

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-13,37-31,64-37,76-57

ΜΕΝΤ( Διαβολεμένου -Σταματιάδου): Καμπίτση 18(4),
Πεταχτή 6, Χρυσοστομίδου 10, Ριτζαλέου 6, Τόσκα 10(3), Σωτηριάδου 5(1), Μπαμπικέρ 4, Καβακίδου 11, Σινάκου, Μπαξεβάνου , Δριστέλα 6 .

ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης - Μακροδημητρίου): Μπήχτα , Καρπόνη, Αραμπατζή 2, Νασουφίδου, Καζαντζή 19, Κιζιρίσδου 3, Πασχάλη 14(1), Παριανίδου 6, Ζούνη 2, Δέμιου 11(2).