ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ 1320€ - ΞΕΝΟΙΑΣΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ 3ΕΤΙΑ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

Πήραν τη ρεβάνς οι νεανίδες του Παναθλητικού Πειραματικού από τον Ηρακλή

Ισόπαλες οι δυο ομάδες στο πρώτο δεκάλεπτο με δυνατά μαρκαρίσματα και καλές φάσεις και στα δυο καλάθια.
Στα 4.20 από το ημίχρονο ο  Παναθλητικός πήρε διαφορά 7 πόντων (26-19) και ο Ηρακλής τάιμ άουτ.
Ο Παναθλητικός πήρε τη μεγαλύτερη διαφορά του από την αρχή του αγώνα (32-23), και έκλεισε το ημίχρονο στο 32-26.
Στα 4 πρώτα λεπτά του τρίτου δεκαλέπτου ο Παναθλητικός πήρε διψήφια διαφορά με καλάθι και αντιαθλητικό της Αναγνωστοπούλου (43-30).
Η διαφορά έφτασε έως και τους 15 (51-36) ένα λεπτό από τη λήξη του δεκαλέπτου , το οποίο διαμορφώθηκε στο τέλος , με μια εύστοχη βολή της Τζέλου στο 52-39.
Ο Ηρακλής μείωσε στους 9 (52-43) στα 6.30 από το τέλος και η Μπαχαρίδου αποχώρησε με 5 φάουλ.
Στα 5.19 από το τέλος η διαφορά μειώθηκε ακόμη περισσότερο (52-45), και ο Παναθλητικός πήρε τάιμ άουτ.
Στο 1.35 από το τέλος και ενώ ο Ηρακλής είχε μειώσει στους 3 (57-53) , η Θωμαΐδου αποχωρεί με 5 φάουλ.
Το τελικό 61-58 διαμορφώθηκε με δίποντο της Τζέλου στην εκπνοή του αγώνα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ :Πράττος , Τσαλκιτζής

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-13,32-26,52-39, 61-58

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ(Λαμπρόπουλος-Καφαντάρη): Τσιλιφώνη 10(2), Μπαχαρίδου 5, Λιάτσα 4, Αναγνωστοπούλου 18(2), Σιδηροπούλου 10, Τζαβέλα , Θεοδοσίου 8, Μπακιρτζόγλου, Τσούλε 4(1).

ΗΡΑΚΛΗΣ (Τζιότζιος - Πανουτσακόπουλος) : Πετρίδου, Κλιματσάκη 4, Κλώνου, Θωμαϊδου 8, Τζέλου 19, Παυλίδου 8, Γκομπετζισβίλι 19(1), Λαγκαδιώτου,