ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ 1320€ - ΞΕΝΟΙΑΣΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ 3ΕΤΙΑ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

ΠΑΟΚ - Παναθλητικός Πειραματικό 75-44 ( Κορασίδες)

Καλύτερα ξεκίνησε στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού  ο Παναθλητικός  και προηγήθηκε με 9-11 στα 3 και 40 από το τέλος του δεκαλέπτου.
Ο ΠΑΟΚ ζήτησε τάιμ άουτ και ισορρόπησε . Το τέλος του δεκαλέπτου βρήκε τον ΠΑΟΚ  να προηγείται με 20-17.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε καλύτερα και πίεσε σε όλο το γήπεδο , με αποτέλεσμα να προηγηθεί 8 και 17 από το τέλος του με 9 πόντους 26-17.
Ο ΠΑΟΚ συνέχισε να πιέζει και το τέλος του ημιχρόνου τον βρήκε να προηγείται με διψήφια διαφορά , 37 - 23.
Στο τρίτο δεκάλεπτο ο ΠΑΟΚ έπαιξε καλύτερα και  αύξησε τη διαφορά ακόμη και στους 20 πόντους , με το δεκάλεπτο να λήγει 51-33.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο ΠΑΟΚ παγίωσε μια διαφορά 20 πόντων την οποία έως το τέλος του αγώνα μεγάλωσε και νίκησε  75-44.

Διαιτητές : Αθανασιάδης - Κατσαβέλης

Δεκάλεπτα : 20-17, 37-23, 51-33, 75-44

ΠΑΟΚ (Παπαδόπουλος - Ξανθόπουλος): Μουμτζή 7 (1), Στεργάκη , Καλούτσικου 4, Ζέρβα , Βουζούκου 1 , Φειδά , Θεοδώρου 6 Αθανασιάδου 31(2) , Δαιμονάκου 11, Γενναίου , Κατσαμούρη , Πολυμένη 15.

Παναθλητικός Πειραματικό ( Καφαντάρη- Λαμπρόπουλος): Παπασταύρου 2 , Μπαχαρίδου 6 , Μπέτα 2 , Ιωαννίδου 2, Καλογρίδου 13 , Σιδηροπούλου 2 , Βεζυργιάννη , Στάθη , Παπαδάτου 6 , Θεοδοσίου 9 , Ματσούκα , Μελενικιώτου 2.