ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ 1320€ - ΞΕΝΟΙΑΣΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ 3ΕΤΙΑ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

ΑΡΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Καν. Δια.62-62 . Παρ 66-69

Με πολύ διάθεση και παίζοντας καλό
μπάσκετ ο Άρης πήρε διαφορά το πρώτο δεκάλεπτο και σκοράροντας από όλες τις γραμμές , διαμόρφωσε το 24-12.
Ο Παναθηναϊκός μείωσε στο ημίχρονο κυρίως από λάθη του Άρη άλλα και σκοράροντας από μακριά σε 38-34.
Στα 3:45 από το τέλος του 3ου δεκαλέπτου ο Παναθηναϊκός πλησίασε στον πόντο με την Άνταμς και ο Άρης πήρε τάιμ άουτ.
Ο Άρης ήταν άστοχος στο 3ο δεκάλεπτο και σε συνδυασμό με τα λάθη του βρέθηκε πίσω στο σκορ με 49-50.
ΟΆρης βρέθηκε πίσω στο σκορ 52-59 , 5.56 από το τέλος με φανερό πρόβλημα στο σκοράρισμα .
1.09 από το τέλος ο Άρης ισοφάρισε 62-62 , το οποίο ήταν και το σκορ της κανονικής διάρκειας.
Στην παράταση ο Άρης πέρασε με τρίποντο της Έλενας Τσινέκε μπροστά 63-65 , όμως ο Παναθηναϊκός ανέκτησε το προβάδισμα 65-69 με 50 δεύτερα να απομένουν.
Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 66-69.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ :Ελευθεριάδης - Παπαγεωργίου

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ : 24-12, 38-34,49-50,62-62 Παρ. : 66-69

ΑΡΗΣ ( Κουλακιώτης  ): Τσινέκε Ε. 8(1), Καραβέλη Μ. , Γράψα , Κουφογιάννη 4, Παπαρδέλα 5(1), Τράντα 5(1), Μοντγκόμερι 9, Μακένζι 35(5),

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ( Πρέκας): Μούλη 14, Καλαμπάκου 2, Σλούκα 6(1), Διέλα 11(3), Εϊβερι 19(3), Άνταμς 17, Εζέτζα - Τσινάσα.