ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ 1320€ - ΞΕΝΟΙΑΣΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ 3ΕΤΙΑ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

ΑΡΗΣ - ΠΑΟΚ 62-56 Κορασίδες.

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ καλά για τον Άρη που ξεκίνησε με 8-0 και ανάγκασε τον πάγκο του ΠΑΟΚ να ζητήσει το πρώτο του τάιμ άουτ.
Το τέλος του 1ου δεκαλέπτου βρήκε την ομάδα του Άρη να προηγείται με 18-8 .
Στα 6 και 41 από το ημίχρονο ο ΠΑΟΚ μείωσε στους 8 πόντους , 20-12 , και ο Άρης πήρε τάιμ άουτ.
Στα 3 και 36 από το ημίχρονο οι γηπεδούχοι ανέβασαν κι άλλο τη διαφορά στο 27-13.
Στο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ μείωσε τη διαφορά στους 5 , διαμορφώνοντας το 29-25.
Η Βαντσιούρη από το πρώτο ημίχρονο με 4 φάουλ από πλευράς Άρη .
Με την αρχή του 2ου ημιχρόνου ο ΠΑΟΚ με τρίποντο ισοφάρισε 29-29.
Με 4ο φάουλ χρεώνεται και η Γκρίτζαλη από πλευράς Άρη , όμως ο Βαγγέλης Κουλακιώτης την κρατάει στο παιχνίδι.
Με 4ο φάουλ χρεώνεται και η Αθανασιάδου του ΠΑΟΚ και ο Παπαδόπουλος την αποσύρει.
Στο 25 ο Αρης περνάει μπροστά με 38-32 και ο ΠΑΟΚ παίρνει τάιμ άουτ.
Κωφοκώτσιου και Μπερμπέρη χρεώνονται με το 4ο φάουλ τους και κάθονται στον πάγκο 2 και 30 πρίν τη λήξη του 3ου και το σκορ να βρίσκεται στο 40-34.
Το δεκάλεπτο βρήκε τους γηπεδούχους να προηγούνται με 44-40.
Με ένα ξέσπασμα ο Άρης , στα 6 και 29 από το τέλος ξέφυγε με 53-42 και ο ΠΑΟΚ πήρε τάιμ άουτ, ενώ η Μουμτζή χρεώνεται με το 4ο φάουλ.
Στα 5 λεπτά από το τέλος Ουζούνη , Γράψα έχουν 5 φάουλ.
Στα 3 και 54 η Γκρίτζαλη βγαίνει με 5ο φάουλ.
Ο ΠΑΟΚ μείωσε στα 2 και 56 σε 55-48.
Στο 1 και 39 η Βαντσιούρη αποχωρεί με 5ο φάουλ και οι φιλοξενούμενοι μειώνουν 57-52.
Η Μπαξεβανίδου στο 1 και 06 βάζει απίστευτο τρίποντο και φάουλ.
ΟΆρης στα 33 δεύτερα από το τέλος χάνει 3 ελεύθερες βολές , όμως η Κωφοκώτσιου με μακρινό δίποντο διαμορφώνει το 62-54.
Στα 7 δεύτερα η Γράψα αποχωρεί με 5 φάουλ  και το σκορ στο 62-56 , το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

Διαιτητές : Δέλλας , Πετανίδου

Δεκάλεπτα: 18-8, 29-24,44-40,62-56

ΑΡΗΣ(Κουλακιώτης-Μακρής): Γκρίτζαλη 21, Γράψα Εύα 14(2), Καρβουνιάδου, Βαντσιούρη 4, Μπαξεβανίδου 7(1), Κωφοκώτσιου 10, Σοφιανάκου, Ουζούνη Μαρ. 2, Μπερμπέρη 2, Κυρπιζλίδου 2.
ΠΑΟΚ (Παπαδόπουλος-Ξανθόπουλος): Μουμτζή 11(3), Βουζούκου, Ξυδά, Καλούτσικου, Κατσαμούρη 4, Φίλιου 1, Στεργάκη 2, Θεοδώρου 6, Αθανασιάδου 2, Δαιμονάκου 11, Πολυμένη 19, Ζέρβα.