ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ 1320€ - ΞΕΝΟΙΑΣΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ 3ΕΤΙΑ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

Απόλλων Καλαμαριάς- Ηρακλής 49-43

Ντέρμπι με τα όλα του το πρώτο ημίχρονο στο ΔΑΚ Καλαμαριάς , με Απόλλων και Ηρακλή να πηγαίνουν μαζί στο σκορ.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Απόλλων ήταν ποιο παραγωγικός και ξέφυγε 27-23 με το τέλος του ημιχρόνου.
Ο Ηρακλής ισοφάρισε γρήγορα στο τρίτο δεκάλεπτο και πέρασε μπροστά με 27-30 στα 17 κσι 11 από το τέλος του παιχνιδιού , αναγκάζοντας τον Χρήστο Γκογκάκη σε τάιμ άουτ.
Το τρίτο δεκάλεπτο βρήκε τον Ηρακλή να προηγείται με 32-33.
Στα 7 και 48 από το τέλος ο Απόλλων ξαναπέρασε μπροστά με 36-34  και ο Σίμος Συρόπουλος πήρε τάιμ άουτ.
Στα 5 και 40 από το τέλος η Σολωμού κερδίζει  βολές από το φάουλ της Κωτούλα και ο Γραικός χρεώνει τεχνική ποινή στον πάγκο του Ηρακλή για διαμαρτυρία , με το σκορ να διαμορφώνεται στο 41 - 33.
Στα 2 και 45 από το τέλος ο Απόλλων πήρε τη μέγιστη μέχρι εκείνη τη στιγμή διαφορά των 9 πόντων , 45-36 και ο Ηρακλής παίρνει τάιμ άουτ.
Ο Ηρακλής πέρασε στην αντεπίθεση κάνοντας ένα 5-0 και ο Γκογκάκης παίρνει τάιμ με το σκορ στο 45-41.
Ο Ηρακλής συνέχισε να πιέζει και με συνεχόμενα κλεψίματα έφερε το σκορ στο καλάθι 45-43 στο 1 και 18.
Με απίθανο καλάθι στα 41 δεύτερα από το τέλος η Ακσεχέρογλου βάζει μπροστά τον Απόλλων με 47-43.
Στα 25 δεύτερα από το τέλος ο Ηρακλής παίρνει τάιμ.
Η Καλαντίδου κερδίζει 2 βολές στα 22 δεύτερα και διαμορφώνει το 48-43.
Η Τσαμπούρη σε μια υπερπροσπάθεια τραυματίζεται στο ώμο , όμως σηκώνεται γρήγορα.
Η Καϊμακτσή με βολές διαμορφώνει το τελικό 49-43.

Διαιτητές :  Λουλουδιάδης , Γραικός

Δεκάλεπτα : 14-12,27-23,32-33,49-43.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Σταμπή 2, Ιγγλέζου 5(1), Παλλάνη, Καλαντίδου 8, Ακσεχέρογλου 8, Σολωμού 12(1), Καϊμακτσή 10(1), Γραμματικού 4.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Τσουμπερλή 4, Ελευθεριάδου 2, Κωτούλα 5, Γιαννούδη 2, Τσαμπούρη
10(2), Μαργαρίτη, Γεροστεργίου 8(1), Τζιότζιου, Λογδανίδου 8, Καρακούλα 4.