ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ 1320€ - ΞΕΝΟΙΑΣΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ 3ΕΤΙΑ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

Ψυχωμένη νίκη πρόκριση για το εφηβικό του Παναθλητικού Πειραματικού

Πολύ καλό παιχνίδι στο πρώτο δεκάλεπτο από πλευράς Παναθλητικού , που με κύριο εκφραστή από μακρυνή απόσταση ευτύχησε να προηγείται με διαφορά 9 πόντων.
Στην αρχή του 2ου δεκαλέπτου το Πανόραμα μείωσε στους 6 και ο Παναθλητικός πήρε τάιμ άουτ.
Από το σημείο εκείνο και μέχρι το τέλος του ημιχρόνου ο Παναθλητικός σκόραρε συνεχώς από μακρυνή απόσταση , με Βασιλείου και Ζάχαρη και παρά την τεχνική ποινή και τα πολλά φάουλ του Κουνατίδη, προηγήθηκε στο ημίχρονο με 14 πόντους και υπερκαλύπτοντας τη διαφορά του πρώτου αγώνα ,  46-32.
Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Παναθλητικός Πειραματικό συνέχισε να υπερκαλύπτει τη διαφορά , αυτή τη φορά όμως μόνο με ένα πόντο , 60-48.
Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Παναθλητικός Πειραματικό κράτησε και αύξησε τη διαφορά και πήρε τη νίκη πρόκριση στην επόμενη φάση.

Διαιτητές : Σελεβός , Δέλλας.

Δεκάλεπτα:22-13,46-32,60-48,79-59

Παναθλητικός Πειραματικό ( Δημητρόπουλος ):Κουνατίδης 14, Θεοδοσίου , Παπαδόπουλος , Κλιγκόπουλος , Ριζόπουλος 16(2) , Βασιλείου 19(3), Δρακάτος 1, Ζάχαρης 29(3), Γκογκόσης

Πανόραμα Α.Σ. ( Ιωαννίδης - Ριτζαλέου ):Νικολόπουλος , Βουτσάς , Τζάμος 10 , Κεφαλόπουλος 6, Αλεξιάδης 21(4) , Κουμάκης , Κιοπέλης , Καλουπτσόγλου , Ψαρράς 19(2), Αθανασιάδης 1 , Θεοδοσίου , Λιανίδης 2 .