ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ 1320€ - ΞΕΝΟΙΑΣΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ 3ΕΤΙΑ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

ΧΑΝΘ - ΠΑΟΚ 54 - 76 U16 men

Παρακολουθείστε τα στιγμιότυπα του αγώνα μπάσκετ παίδων της ΕΚΑΣΘ , μεταξύ της ΧΑΝΘ και του ΠΑΟΚ , στα πλαίσια του πρώτου αγώνα της ημιτελικής φάσης .

Μη ξεχνάτε να εγγραφείτε στο κανάλι μας στο Youtube

Μη ξεχνάτε το διαγωνισμό μας .Μια μεγάλη ευκαιρία να αποκτήσετε τα λάδια και τα ελαστικά του αυτοκινήτου σας , τουλάχιστον για μια 3ετία.Κάντε Like , Share και tag έναν φίλο σας . Τόσο εύκολα και τόσο απλά στο διαγωνισμό που υπάρχει στη σελίδα μας στο facebook GrSpotakia

Απόλλων Καλαμαριάς - Ολύμπια Λάρισας 62-51 Α2 μπάσκετ γυναικών 06/11/2016

Με πολλές ελλείψεις παρατάχθηκε στο σημερινό παιχνίδι η ομάδα του Απόλλωνα.
Στο πρώτο δεκάλεπτο του παιχνιδιού ο Απόλλων αντιμετώπισε επιθετικό πρόβλημα . Εκτός αυτού πρόβλημα με φάουλ από το πρώτο δεκάλεπτο αντιμετώπισε και η η Καϊμακτή , η οποία φωρτώθηκε νωρίς με το τρίτο της φάουλ.
Η Ολύμπια επιθετικά βρήκε λύση εντός ρακέτας με την Μαγδαλιανίδου , η οποία σκόραρε τους περισσότερους πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο , για την ομάδα της .
Με τη Μαγδαλιανίδου εκτός στο δεύτερο δεκάλεπτο η Ολύμπια και ο Απόλλων ήταν μαζί στο σκορ . Το ημίχρονο έκλεισε στο 25-24 με τις δυο εύστοχες βολές της Σολωμού και ενώ στο διάστημα του δεκαλέπτου ο Απόλλων προηγήθηκε δυο φορές , χωρίς όμως να μπορέσει να κρατήσει το προβάδισμα.
Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Απόλλων ήταν καλύτερος και πήρε διαφορά 8 πόντων . Το τελευταίο όμως λεπτό του δεκαλέπτου η Ολύμπια κατάφερε να μειώσει στους 4 και να κλείσει το δεκάλεπτο 41-37.
Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Απόλλων αύξησε τη διαφορά, εκμεταλλευόμενος και την αποβολή της Κουτσουνούρη με 5 φάουλ και νίκησε την Ολύμπια με διαφορά 11 πόντων.

Διαιτητές : Γιαννούλης , Χατζημπαλίδης .

Δεκάλεπτα: 14-16,25-24,41-37,62-51

Απόλλων ( Γκογκάκης ): Ιγγλέζου  9(2), Στάμπη 7 , Παπαρέντη 4 , Τσίτσου 10  , Καλαντίδου 8 , Σολωμού 6  , Φλώρου 8 , Καϊμακτσή  10(1), Γραμματικού  .

Ολύμπια ( Λότφι  Παρις ): Γαλιατσάτου 6  , Ντούρα  , Σουλιώτη 6(1) , Κυριτσάκα 12(1) , Παπαστεργίου  , Λιάσκου 3 , Σκαρλή  , Μαγδαλιανίδου 10(1) , Κουτσουνούρη 10  , Καλλίδη 2 , Κυλεριώτη 2 .