ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ 1320€ - ΞΕΝΟΙΑΣΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ 3ΕΤΙΑ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

Παναθλητικός Πειραματικό - Ίκαροι Σερρών 61-48 Γ εθνική ανδρών 13/11/2016

Μια μεγάλη νίκη για το ν Παναθλητικό Πειραματικό που τον φέρνει στην πρώτη θέση του πρωταθλήματος του 4ου ομίλου της Γ εθνικής.
Ντέρμπι το πρώτο δεκάλεπτο , με την ομάδα του Παναθλητικού Πειραματικό να παίρνει μια μικρή διαφορά και το δεκάλεπτο να λήγει στο καλάθι .
Με καταπληκτική άμυνα , αναγκάζοντας την ομάδα των Ικάρων να πετύχει μόλις 8 πόντους και φοβερή επίθεση , Ο Παναθλητικός Πειραματικό ξέφυγε στο σκορ και έκλεισε το ημίχρονο στους 15 πόντους διαφορά , καταγράφοντας το 35-20.
Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα των Ικάρων μείωσε τη διαφορά , κάνοντας ένα επιμέρους σκορ 9-14 στους 10 πόντους.
Στο τέταρτο δεκάλεπτο , αν και αρχικά μείωσε η ομάδα των Σερρών στους 8 , ο Παναθλητικός Πειραματικό ανέβασε και πάλι τη διαφορά στους 18 . Οι Ίκαροι έκανε την ύστατη προσπάθεια στα τελευταία 2 λεπτά του αγώνα με αποτέλεσμα το τελικό σκορ να διαμορφωθεί στο 61-48.

Δεκάλεπτα :14-12,35-20,44-34,61-48.

Διαιτητές : Γερακίνης , Παζώλης

Παναθλητικός Πειραματικό ( Γεροφώτης ):Βογιατζής 5(1) , Πράντζος , Τσεσμετζής , Χατζημιχαηλίδης 14(4), Καλούτσικος12 , Κοϊμτζόγλου 8, Μαυροματίδης 4 , Τσιακίρης , Μπάκος16(3) , Κάσουρας  2, Βαρίτης , Μαδεμλής .

Ίκαροι Σερρών (Παπαδόπουλος Στέργιος):Μποζουτσίδης , Γρίψιος 9(1), Παπαπασχάλης2 , Γεωργιανός 8 , Τράκας 17(3) , Παπαδόπουλος , Γιαννούλης , Γκούτζιας 5, Σταματόπουλου, Παρχαρίδης 2 , Θολιώτης 4 , Φώτογλου1 .