ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ 1320€ - ΞΕΝΟΙΑΣΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ 3ΕΤΙΑ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

Παναθλητικός Goalbet - Νίκη Λευκάδας 78-68 Α1 γυναικών 23/10/2016

Πολύ δυνατά και με μεγάλη συγκέντρωση σε άμυνα και επίθεση ο Παναθλητικός πήρε διαφορά, με Σταυρίδου και Νάστου να πυροβολούν και Μπόικιν - Σούμπερτ να κάνουν πάρτι κάτω από τα καλάθια , 13 πόντων στο πρώτο δεκάλεπτο .
Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Παναθλητικός αύξησε , αρχικά τη διαφορά , έπειτα όμως η Λευκάδα αντέδρασε και με επιθέσεις , κυρίως από Τελίδου και Χαιριστανίδου , ισορρόπησε το παιχνίδι και μείωσε τη διαφορά έως και τους 9 πόντους.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Λευκάδας κατάφερε να μειώσει τη διαφορά με το τρίτο δεκάλεπτο τα βρίσκεται στο 54-47,
Στα 7 λεπτά από το τέλος του παιχνιδιού η Λευκάδα κατάφερε να μειώσει στους 2 , όμως μέχρι εκεί. Ο Παναθλητικός ξαναπήρε διαφορά εκμεταλλευόμενος την υπεροχή του στη ρακέτα και κέρδισε δίκαια το παιχνίδι.

Διαιτητές : Ελευθεριάδης - Παπαγεωργίου

Δεκάλεπτα: 30-17, 44-34, 54-47, 78-68

Παναθλητικός Goalbet ( Καφαντάρη - Λαμπρόπουλος): Παπαβασιλείου 9(1), Αναστασιάδου 2, Κανταρά5(1), Σύρρα, Σταυρίδου 13, Νάστου 7(1), Κυρατζή 2, Μπόικιν 18, Σούμπερτ 22, Καλογρίδου.

Νίκη Λευκάδας ( Δουβίτσας) : Χαιριστανίδου 14, Τελίδου 24(2), Καμπουρακη 14(2), Αρώνη, Γούναρη 4, Ψυχωγιού, Γράψα, Στάρα 9(1), Δεληγιάννη 4.