ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ 1320€ - ΞΕΝΟΙΑΣΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ 3ΕΤΙΑ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

ΗΤΤΗΘΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ ΟΙ ΠΑΙΔΕΣ

Την ήττα από τον Πανιώνιο, τον περσινό πρωταθλητή, γνώρισε η παιδική μας ομάδα στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πανελλήνιου πρωταθλήματος, που διεξάγεται στα Τρίκαλα, με σκορ 76-43.
Ο Πανιώνιος ήταν κυρίαρχος στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και πήρε από την αρχή μεγάλη διαφορά στο παιχνίδι. Οι παίκτες μας έκαναν την αντεπίθεση τους στα τελευταία έξι λεπτά της δεύτερης περιόδου, όμως το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν την διαφορά από τους 22 στους 13 πόντους.
Το δεύτερο ημίχρονο άνηκε εξ ολοκλήρου στον Πανιώνιο, που ανέβαζε διαρκώς τη διαφορά, η οποία έφτασε και πάλι στους 21 πόντους (54-33), για να ολοκληρωθεί η τρίτη περίοδος με σκορ 56-36.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο δεν άλλαξε κάτι, με τους παίκτες του Πανιωνίου να είναι πιεστικοί στην άμυνα και να βρίσκουν πολλές λύσεις στην επίθεση και να τλειώνουν το παιχνίδι με τελικό σκορ 76-43.
Η ομάδα μας έχει να δώσει ακόμα δύο σημαντικά παιχνίδια με Προμηθέα Πατρών και Ακαδημία, θα πάει να τα χαρεί και να είναι ανταγωνιστική, αποδεικνύοντας ότι είναι από τις καλύτερες παιδικές ομάδες της Ελλάδας την φετινή περίοδο.

Δεκάλεπτα: 22-06, 38-25, 56-36, 76-43

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Βαχαρίδης): Τσέκης 4, Αρβανιτάκης  2, Σμυρλόγλου, Κυβρακίδης, Καρανικολίδης, Χατζηγεωργίου, Ντεμάι 8, Ναλμπάντης, Πάτσης 4, Κουρτίδης 20(3), Τσουράπας 4, Παυλάκης 1