ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ 1320€ - ΞΕΝΟΙΑΣΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ 3ΕΤΙΑ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ - ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ 50-67 (ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ & ΒΙΝΤΕΟ)

Με το δεξί στο 2016 μπήκε το ανδρικό τμήμα του Παναθλητικού που κέρδισε εκτός έδρας τον Μαντουλίδη .
Στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα του Παναθλητικού αιφνιδίασε τον Μαντουλίδη και με τέλεια άμυνα και επίθεση έκλεισε το δεκάλεπτο με 7-23. Στο δεύτερο όμως η ομάδα των εκπαιδευτηρίων ισορρόπησε το παιχνίδι και αντιστάθηκε όσο μπορούσε κλείνοντας το επιμέρους σκορ του δεκαλέπτου με 11-10 ( 18-33 σκορ ημιχρόνου), δημιουργώντας επιθετικά προβλήματα στον Παναθλητικό , όχι όμως και αμυντικά.
Στο τρίτο δεκάλεπτο η προσπάθεια των εκπαιδευτηρίων έδειχνε να φέρνει τα επιθυμητά αποτελέσματα και επτά λεπτά πριν τη λήξη του δεκαλέπτου μείωσε στους οχτώ πόντους. Εκεί όμως ο Γιάννης Τσεσμετζής πήρε το καθοριστικό τάιμ άουτ με σκοπό να αφυπνίσει του παίκτες του. Κάτι το οποίο κατάφερε και η διαφορά και πάλι επανήλθε στα προηγούμενα επίπεδα , άνω των δέκα πόντων.
Στη συνέχεια το παιχνίδι κύλησε στον ίδιο ρυθμό και τα τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 50-67.
Δεκάλεπτα: 7-23, 18-33, 36-49, 50-67
Διαιτητές: Σιταρίδης-Εμμανουήλ-Σελεβός
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Νικολαϊδης-Καραμανώλης): Παυλογιάννης 9, Γεωργίου 13(1), Φόρογλου, Μπίλλιος 7(2), Παπαδόπουλος 2, Τσιριλάκης 3, Γεωργιάδης, Βαϊντερλής 12, Γκαβέζος, Καλαμπόκης 2, Χρηστίδης 2, Κιώτης.
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ  (Τσεσμετζής-Κουλακιώτης): Βογιατζής Λ. 9(1), Μπασδάνης, Τσεσμετζής 3(1), Πράντζος 2, Κεχαγιάς, Βογιατζής Δ. 15(2), Καλούτσικος 10, Κοϊμτζόγλου 8, Γιώρτσιος 3(1), Γιαννακός, Μπάκος 13(1), Κάσουρας 4.