ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ 1320€ - ΞΕΝΟΙΑΣΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ 3ΕΤΙΑ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

Νίκη Βόλου - Παναθλητικός Πειραματικό 48-88 ( Βίντεο & Φωτορεπορτάζ)

Άνετα κέρδισε στην έδρα της Νίκης ο Παναθλητικός περνώντας έτσι ένα εύκολο απόγευμα. Ο Παναθλητικός επιβλήθηκε εύκολα της αδύναμης Νίκης και έδωσε τη δυνατότητα  στο Σίμο Συρόπουλο ,  να χρησιμοποιήσει τις παίκτριες που δεν είχαν μεγάλη συμμετοχή στα προηγούμενα παιχνίδια, να αγωνιστούν.
Αν και η ομάδα των Συκεών δεν έφτασε σε υψηλά επίπεδα απόδοσης κατάφερε από την αρχή του παιχνιδιού να πάρει κεφάλι και να προηγηθεί στο δεκάλεπτο 14-25.
Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν αλλά χωρίς να πετύχουν πολλά πράγματα , μιας και η ασφυκτική πίεση σε όλο το γήπεδο του Παναθλητικού δεν άφηνε και πολλά περιθώρια, με αποτέλεσμα το σκορ του ημιχρόνου να διαμορφωθεί στο 31-50.
Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα των Συκεών χαλάρωσε επιθετικά , σημειώνοντας μόνο 16 πόντους ,έχοντας κάνει όμως την καλύτερη δουλεία του στην άμυνα , αφού η Νίκη σημείωσε σε όλο το δεκάλεπτο 6 πόντους.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Παναθλητικός αύξησε πάλι το ρυθμό και μεγάλωσε τη διαφορά στου 40 πόντους , διαμορφώνοντας το τελικό 48-88.

Δεκάλεπτα: 14-25, 31-50, 37-66, 48-88
Διαιτητές: Παπαθωμά-Γεωργούλης
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ(Στεργιόπουλος): Χρήστου 2, Γεροκώστα 3(1), Ντέγκα 6(1), Παρασχάκη 3, Κοπάνου 4, Μπράχου 10, Στρίγκου 1, Παγκαλίδου 19(2), Μυριντζή.
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ (Συρόπουλος): Κωτούλα 5(1), Σταμούλη 4, Τόσκα 13, Καλομιτσίνη 11(1), Τσαμπούρη 9(2), Κοστανάκη 8, Μπαμπικέρ 10, Κουλουμπή 13, Ζιώγα 6, Τσακίρη 4, Κοματσιούλη 1, Γιαννούδη 4.