ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ 1320€ - ΞΕΝΟΙΑΣΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ 3ΕΤΙΑ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

Παναθλητικός Πειραματικό - ΔΑΣΩ 86-58

Σεμινάριο μπάσκετ για την ομάδα του Παναθλητικού από το πρώτο δεκάλεπτο του παιχνιδιού. Το ξέσπασμα του Παναθλητικού ξεκίνησε νωρίς και πήρε κεφάλι στο σκορ . Με καταπληκτική άμυνα και επίθεση ασταμάτητη, έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο με διαφορά 21 πόντων , 32-10.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα του ΔΑΣΩ  προσπάθησε να αντισταθεί προς στιγμή , αλλά η ορμή της ομάδας των Συκεών ήταν μεγάλη με αποτέλεσμα η διαφορά όχι μόνο δε μειώθηκε αλλά εκτινάχθηκε στου 29 πόντους , κλείνοντας το ημίχρονο στο 52-23.
Η διαφορά των τριάντα πόντων δεν άργησε να έρθει και 8.37'' από το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου το σκορ διαμορφώθηκε στο 55-25, που ήταν και η μεγαλύτερη διαφορά του παιχνιδιού.
Εκεί ο Παναθλητικός κόλλησε για ένα πεντάλεπτο στην επίθεση και το ΔΑΣΩ μείωσε τη διαφορά στο 55-34 .
Στα επόμενα λεπτά του παιχνιδιού και έως το τέλος η ψαλίδα της διαφοράς δεν έκλεισε , δίνοντας την ευκαιρία στον Γιάννη Τσεσμετζή να χρησιμοποιήσει και μικρότερου παίκτες της ομάδας.

Δεκάλεπτα: 32-10, 52-23, 66-40, 86-58.

Διαιτητές: Θεοδώρου-Παπαδόπουλος Χ.-Καρκαλέτσης
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ  (Τσεσμετζής-Κουλακιώτης): Βογιατζής Λ. 10(2), Μπασδάνης, Τσεσμετζής 19(4), Πράντζος 8(2), Κεχαγιάς, Βογιατζής Δ. 14(2), Καλούτσικος 4, Κοϊμτζόγλου 12(1), Τεχνίτης, Γιαννακός 3(1), Μπάκος 3, Κασούρας 13.

ΔΑΣΩ (Καραγιαννίδης-Μπουγιουκλή): Μπάγκι, Παπανικολάου 21(5), Ζηκούλης, Σιδηρόπουλος 7, Βαρδόπουλος, Χατζηκωνσταντίνου 11, Μπακιρτζίδης 7, Παπαευαγγέλου 8, Κωστόπουλος,  Ταρνανίδης, Καραγιαννίδης 2, Κουκουσεράκης 2.