ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ 1320€ - ΞΕΝΟΙΑΣΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ 3ΕΤΙΑ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

ΓΑΛΑΞΙΑΣ -ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ 62-68

Αν περίμενε κανείς να επαναληφθεί ο αγώνας κυπέλλου μεταξύ των δυο ομάδων, έκανε λάθος. Ο σημερινός αγώνας ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι.
Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Παναθλητικός πήρε νωρίς κεφάλι στο σκορ με 0-8 , όμως ο Γαλαξίας ισορρόπησε και το πρώτο δεκάλεπτο τον βρήκε να προηγείται με 20-18.
5 και 08 από τη λήξη του δεύτερου δεκαλέπτου και ο Γαλαξίας έχει πάρει τη μέγιστη διαφορά 30-22 και το ημίχρονο λήγει 39-32.
Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Παναθλητικός άρχισε να παίζει καλύτερη άμυνα και μείωσε τη διαφορά κλείνοντας το τρίτο δεκάλεπτο στο 49-53.
Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο ο Παναθλητικός πίεσε ακόμη περισσότερο και με άμυνα γρανίτη κατάφερε να προηγηθεί και σε συνδυασμό με την αστοχία του Γαλαξία να χτίσει μια διαφορά έξι πόντων την οποία και κράτησε μέχρι το τέλος , παίρνοντας το ροζ φύλλο αγώνα με 62-68.

Διαιτητές : Σιμητόπουλος, Πετανίδου, Τσανακτσίδης

Δεκάλεπτα: 20-18, 39-32, 49-53, 62-68.

Γαλαξίας ( Τζιόμαλος - Χτζούλης) : Τζιβάνη; 5(1), Γιώρτσιος 2, Κανλής 5(1), Σφέικος 12, ΠΑναγιωτόπουλος 10(1), Κεσίσογλου, Γιαννόπουλος 1, Μασλαρινός 12, Τσαντάκης 4, Μπαρμπαρούσης 11.

Παναθλητικός - Πειραματικό ( Τσεσμετζής - Κουλακιώτης) : Βογιατζής Λ. 16(3) , Βογιατζής Δ. 13(2), Τσεσμετζής 11, Πραντζος 1, Κεχαγιάς 3(1), Καλούτσικος 5(1) , Κοϊμτζόγλου 7, Γιώρτσιος, Μαδεμλής, Κάσουρας 7, Μπασδάνης, Μπάκος 5(1).