ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ 1320€ - ΞΕΝΟΙΑΣΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ 3ΕΤΙΑ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

Παναθλητικός ΑΕΣ – Ηρακλής 52-46 ( video)

Κέρδισε το ντέρμπι ο Παναθλητικός και παραμένει στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα με πρώτο τον Άρη. Την επόμενη αγωνιστική 6/12 θα κριθούν όλα στο ντέρμπι κορυφής μέσα στο Αλεξάνδριο  με αντίπαλο τον Άρη.
Όσον αφορά το σημερινό παιχνίδι ο Ηρακλής μπήκε στο παιχνίδι δυνατά και προηγήθηκε στο σκορ με 0-6. Εκεί όμως ο Παναθλητικός αφυπνίστηκε  και κατάφερε να ισορροπήσει αλλά και να πάρει κεφάλι στο σκορ  κάνοντας ένα σερί 13-2 και να κλείσει το δεκάλεπτο με 20-12.
Το παιχνίδι συνεχίστηκε με τον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο δεκάλεπτο με κορυφαία φάση το μακρινό τρίποντο της Τσαμπούρη στην κόρνα του ημιχρόνου, διαμορφώνοντας  το 32-25.
Το τρίτο δεκάλεπτο κύλησε στον ίδιο ρυθμό με το σκορ το 46-34.
Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Ηρακλής πίεσε περισσότερο και κατάφερε να μειώσει τη διαφορά στο μικρότερο σημείο της 48-46. Από εκεί και πέρα ο Ηρακλής υπέπεσε σε λάθη και έδωσε την ευκαιρία στον Παναθλητικό με βολές να διαμορφώσει το τελικό 52-46.
Τα δεκάλεπτα: 20-12, 32-25, 46-34, 52-46
Διαιτητές : Τζιομπάνος , Τοκμακίδης.
Παναθλητικός ( Συρόπουλος ) : Κωτούλα 13, Αναστασιάδου 2, Τόσκα 4, Τσαμπούρη 24 (5), Κωστανάκη, Μπαμπικέρ 5, Γιαννούδη, Κουλουμπή 4,
Ηρακλής ( Καφαντάρη): Τσουμπερλή, Μαρκουλάκη 4,  Παπαβασιλείου 14,Οικονόμου 5, Ξανθοπούλου 3, Ψαρρά , Γεροστεργίου 4, Κωστοπούλου 5, Λογδανίδου 11, Ντάλα.